Prosinec na Lapači odstartuje duel se čtvrtým Hodonínem

Jan Tajzler • 05.12.2016

Základní část druhé ligy se již přehoupla do své druhé poloviny, třetí vzájemné měřeni sil čeká na hokejisty Vsetína a Hodonína. Fanoušci na Lapači se mají na co těšit, Hodonín letos patří k těm atraktivnějším soupeřům, navíc přijede s Danielem Vaňkem v sestavě. Zelenožlutí by rádi udrželi neprůstřelnost Lapače, kde se v listopadu neradoval ze vstřelené branky ani jeden soupeř. Utkání mezi Valachy a Drtiči startuje ve středu v 17:30.

Tradiční hokejové bašty si to letos rozdaly nejprve na vsetínském Lapači, Drtiči prožívali tehdy dobrý vstup do nové sezony, ale ve Vsetíně přišlo vystřízlivění. Hodonín doplatil ve Vsetíně na nedisciplinovanost, které zkušení Valaši bez milosti využili a vyprovodili slovácký celek v poměru 7:3. Odveta na jihu Moravy rovněž patřila mužstvu z Valašska. Na horkém hodonínském ledě dostal příležitost brankář Michal Šurý, pro něj se jednalo o speciální utkání, neboť právě v dresu Hodonína v minulosti působil, podal však velmi dobrý výkon, překonat jej dokázal pouze Matula z trestného střílení. Naopak Vsacané skórovali pětkrát a podruhé v sezoně se radovali z vítězství nad Hodonínem.

Hodonín se drží v první čtverce

V Hodoníně touží letos prolomit čtvrtfinálovou kletbu, která jim už tři sezony v řadě vystavila stopku sezony. Jedním z cílů klubu je proto umístění v pevní čtverce, která zaručuje start vyřazovací části na domácím ledě. To se doposud Oranjes daří naplňovat a od začátků ročníku se svěřenci trenéra Beťka drží nastaveného kurzu. Aktuálně patří Drtičům čtvrtá příčka, na kterou Drtiči klesli po šlágru s Draky, se kterými se přetahují o ještě výhodnější třetí pozici. Hodonín zažil hořkost porážky po třech vítězných utkáních v řadě, Drakům podlehl až v samostatných nájezdech 2:3. Po sobotním oddechu se Hodonín chystá na Lapač.

Produktivitu hodonínských Drtičů táhne ofenzivní eso Petr Jurča, bývalý hráč Techniky Brno se pyšní bilancí sedmnácti branek, což z něj číní zároveň nejlepšího střelce týmu, k tomu navíc přidal čtrnáct asistencí. Druhým mužem v hodonínském bodování je Jakub Kadlec 14+14, přesně přihrávky můžeme očekávat od hodonínské stálice Petra Peše (4+20). Bývalý vsetínský kapitán se v dresu Hodonína prezentuje s aktuálním ziskem sedmnácti bodů za dvanáct branek a pět asistencí.

Mezi obránci výrazně boduje Marek Haloda, bývalý vsetínský bek si doposud připsal jednu branku a deset asistencí. O bod za ním je pak Martin Miklík (2+8). Branku Drtičů střežil ve většině případu zlínský odchovanec Ondřej Haloda, nadějný brankář si za 19 zápasů připsal úspěšnost zákroků lehce pod 90%. Nedávno však Drtiči přivítali staronovou posilu Zdenka Kotvana, za tři zápasy má Kotvan výborná čísla, úspěšnost zákroků nad 96% s průměrem 1,37 branky na zápas.

Vsetín doma neinkasoval už 243 minut

Vsetínské hokejisty letos zdobí fantastická čísla. Série šestnácti utkání byla sice přerušena ostravskou Porubou, ale zelenožlutí se mohou pochlubit i dalšími číselnými údaji. Například fakt, že Vsetín doma neinkasoval už 243. minut, navíc v měsíci listopadu se na ledě valašské metropole neprosadil ani jeden hráč z týmu soupeře, to vše korunováno třemi vychytanými nulami pro brankáře Michala Šurého, jedno čisté konto si pak připsal Petr Hromada.

Vsetín po porážce v Porubě zabral a po velkém boji v Opavě si znovu připsal plný bodový zisk. Slezané však potvrdili, že letos si ambice Vsetína k srdci brát nebudou a favoritovi byli více než vyrovnaným soupeřem. Valaši o hubeném vítězství 2:1 rozhodli až ve 3. třetině zásluhou uzdraveného maroda Jakuba Čuříka. "Opava nám jako soupeř absolutně nesedí. Visí neustále na nás, precizně brání a my se snažíme zbytečně neustále dávat puky až do prázdné brány. Na ně platí spíš větší důraz, ale takové vítězství jako to dnešní se také počítá. Bylo to vybojované," řekl po bitvě ve Slezsku již uzdravený Čuřík.

Proti Opavě se do branky postavil Michal Šurý, po jedné kapitulaci zneškodnil celkem třiadvacet opavských střel. Aktuálně si Šurý počíná s úspěšností 94,28% zákroků a průměrně za svá záda propustí 1,41 branky na zápas. Právě Šurý má lví podíl na skvělé domácí sérii bez inkasované branky, v listopadu si na Lapači připsal tři čistá konta.

Vsetín se poprvé v měsíci prosinci představí na domácím ledě, houževnatý Hodonín rozhodně nepřijede prodat kůži lacino, ve středu tak čeká Lapač atraktivní bitva prvního se čtvrtým a vy můžete být u toho. Utkání startuje v 17:30, pokud se do Vsetína nedostanete, pak můžete využít služeb online přenosu.

Sestavy v minulém kole:

Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovskij - Jurča, Vaněk, Kadlec - Vrána, Peš (C), Matula - Hložánek, Charvát, Kuba (A) - Janás, Černohous, Hajný - Tomi.

Vsetín: Šurý – Vrba, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow, Čech – Vávra, Kucharczyk, Kolařík, Finsterle, Pokorný, Zúbek, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Daněk, Hořanský, Hrazdira.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov