Příprava finišuje, Vsetín čeká odveta proti Třebíčí

Jan Tajzler • 29.08.2017

Start WSM Ligy se nezadržitelně blíží, kluby mají poslední možnost vybrat si mezi hráči na zkoušku a zároveň vypilovat souhru jednotlivých formací. Vsetínu zbývá před velkou premiérou ve druhé nejvyšší soutěži odehrát ještě dvě přípravná utkání. Třebíč míří do Vsetína odehrát poslední přípravné utkání a dá se očekávat, že ve Vsetíně se už bude prezentovat ligovou sestavou. Utkání startuje ve čtvrtek v 18:00. Žádáme návštěvníky utkání, aby věnovali pozornost upozornění, které naleznou uvnitř článku.

SK Horácká Slavia Třebíč – klub, jenž dokázal vychovat mnoho skvělých hokejistů, mezi nejznámější určitě patří Patrik Eliáš, Martin Erat nebo Vladimír Sobotka. Z Třebíče pochází mnoho dalších kvalitních hokejistů, kteří hrají v nejvyšší soutěži, jejich početnou enklávu najdeme hlavně v Kometě Brno. Právě s úřadujícím mistrem Tipsport Extraligy Třebíč dlouhodobě úzce spolupracuje. Klub z Vysočiny je rovněž nejdéle účinkujícím účastníkem druhé nejvyšší soutěže, nepřetržitě ji hraje od roku 1997 a v loňské sezoně oslavili v Třebíčí 20 let v 1. lize.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY UTKÁNÍ

Upozorňujeme návštěvníky utkání, že i přes jednotnou cenu vstupného 50,-Kč budou vstupenky na sezení a stání odlišeny. Při koupi vstupenky je třeba zdůraznit, ze které tribuny máte v úmyslu utkání sledovat. Pokud si zakoupíte lístek na stání, nebude možné se následně přesunout na tribunu k sezení.

Bíle hvězdy čeká na Lapači generálka na WSM Ligu

Třebíč má ve WSM Lize pověst nevyzpytatelného týmu, dává obrovskou příležitost mladým hráčům a není radno ji podcenit. Podobnou roli chce Horácka Slavia sehrát i v nadcházející sezoně. Přípravu zahájili Třebíčští tradičně domácím utkání proti partnerské Kometě Brno, nadějný náskok proti omlazené sestavě úřadujícího mistra však neudrželi a padli 3:2 po samostatných nájezdech. V přípravě pak Třebíč kombinovala soupeře z WSM Ligy, ale střetla se také se zástupci 2. Ligy. V derby se Žďárem nad Sázavou slavila Třebíč v obou případech, nejprve po samostatných nájezdech 3:2, podruhé už její vítězství bylo jistější – 5:3. Nejspíš nejvíc nepovedený zápas odehrála Třebíč na ledě Přerova, ve svém druhém přípravném utkání padli svěřenci trenéra Sobotky 3:0.

Třebíčí to v přípravě šlapalo v domácím prostředí, v MANN+HUMMEL Aréně dokázali porazit již zmiňovaný Žďár nad Sázavou, Šumperk i konkurenta z Prostějova. Až v utkání se Vsetínem se Třebíčí nepodařilo ani jednou skórovat a nováčkovi z Valašska se musela sklonit nejtěsnějším možným rozdílem. Chuť si zástupci Vysočiny spravili na Hané, v Prostějově vybojovala Třebíč vítězství v samostatných nájezdech 4:3.

Kádr Třebíče bude i v letošní sezoně plný mladých dravců, kterým budou zkušenosti dodávat osobnosti klubu jako jsou David Dolníček či Roman Erat. Do obrany přivedla Třebíč zkušeného obránce Tomáše Kalába, jenž pomohl na jaře vybojovat postup rivalitní jihlavské Dukle.

Dočká se Lapač prvního vítězství?

Pro Vsetín se bude jednat o teprve druhé domácí utkání na domácím ledě. To první přivedlo na Lapač tým Přerova. Zubři dokázali Vsetínu oplatit porážku z vlastního ledu a zelenožluté udolali 2:1. Valaši ovšem v utkání dokázali Přerov přehrávat, bolístkou však byla efektivita v zakončení. „Dostáváme se do dobrých střeleckých příležitostí, ale nesedí nám to, netrefujeme to,“ hodnotil po utkání s Přerovem Tomáš Vávra. Produktivita Vsetína se nezvedla ani v následném utkání na ledě Třebíče. Pravdou však je, že utkání na Vysočině příliš hokejové atraktivity nenabídlo, o čemž svědčí fakt, že o vítězi rozhodla jediná branka, zrovna ta z hole vsetínského Tomáše Vávry.

Příprava míří do finální fáze, vsetínským hokejistům zbývá odehrát už pouze dvě přípravná utkání, přituhuje také v boji o místa v sestavě. Proti Třebíči bude vsetínský tým usilovat o první domácí vítězství v letošní sezoně. Utkání Vsetína proti Horácké Slavii Třebíč startuje ve čtvrtek v 18:00.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Šurý – Frolo, Ostrčil, Teper, Janáček, Holomek, Dundáček, Žák – Markovič, Pokorný, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Kajaba, Šilhavý, Vrána – Finsterle, Karafiát, Hořanský – Vítek.

Třebíč: Svoboda – Vágner, Kaláb, Půža, Spurný, Sedláček, Hort, Brančík – Erat, Dolníček, Horký – Vodný, Veselý, Kristl – Kusko, Wasserbauer, Gajarský – Malec, Mlynář, Kratochvíl – Novák.