Přichází bitva týmů na hranici play-off. Valaši míří do Frýdku-Místku

Helena Hegeďová • 05.01.2018

Souboj na ostří nože se dá očekávat již tuto sobotu, kdy Valaši vyjedou na led Frýdku-Místku. Oba týmy mají stejný počet bodů, ve prospěch Valachů hovoří, kromě lepšího skóre, jeden zápas k dobru. Při soubojích těchto celků panuje vždy napjatá atmosféra, což se dá očekávat také v rámci nadcházejícího sedmatřicátého kola soutěže. Na utkání v hale Polárce se můžete těšit v sobotu 6.1. od 17:00.

Vzájemné zápasy patří Frýdku-Místku, který z šesti možných bodů proti Vsetínu vybojoval pět. Nejprve se týmy na začátku října střetly v hale Polárce a Valaši již v 8. minutě vedli 2:0, domácí ale dokázali ještě do konce úvodní dvacetiminutovky vyrovnat a po nepovedeném závěru ze strany Vsacanů zápas také převrátit na svou stranu. Listopadová odveta na Lapači pak přinesla 10 branek ze hry, stav 5:5 a rozhodující nájezd z hokejky Klimši.

Frýdek-Místek: Nový rok = lepší výsledky?

Slezané jsou na desátém místě tabulky a na prosinec nebudou vzpomínat rádi. Naplno bodovali v posledním měsíci v roce pouze jednou a to, když dvougólovým rozdílem porazili Litoměřice. Bod vybojovali také proti Slavii a Havířovu, v těchto případech se zápas dostal do samostatných nájezdů, respektive prodloužení. Na své konto ale Frýdek-Místek v poslední době připsal také prohry v zápasech, kdy hrál proti favoritům z Kladna a Českých Budějovic nebo proti moravským celkům – Přerovu a Prostějovu. Rysi tak ztratili důležité body, nyní jich mají dohromady padesát.

V minulém zápase v Benátkách nad Jizerou však byli Frýdeckomístečtí, i přes nepříznivé výsledky, favority. Toto své postavení potvrdili a z Čech si přivezli výhru 3:1. Tříbodové vítězství se ale severovýchodně od Prahy vůbec nerodilo lehce. Domácí Benátky se dostaly v první třetině do vedení a drželi jej až do 40. minuty. Poslední minuta druhé třetiny přinesla vyrovnání a v posledním dějství převrhl Frýdek-Místek vedení na svou stranu. V 59. minutě pojistil zisk všech bodů Chmielewski, když proměnil trestné střílení.

Hned dva z pěti nejproduktivnějších hráčů slezského celku se prosadili také v minulém utkání. Antonín Pechanec přidal do své sbírky další asistenci a jeho statistiky nyní ukazují 5+22, čímž se stává nejlepším hráče svého týmu v kanadském bodování. Bod za asistenci si připsal také Michal Kvasnica, jenž je celkově třetí (6+8). Abychom nezapomněli na druhého nejproduktivnějšího hráče, je jím s patnácti body (11+4) David Klimša, jemuž tým vděčí za bonusový bod v minulém zápase proti Vsetínu. Stejně bodů jako třetí Kvasnica mají také Milan Mikulík a Filip Bajtek (oba 5+9). Nejvíce odchytaných zápasů má v dresu Frýdku-Místku Jan Strmeň, jeho úspěšnost je v 19 zápasech 91,75%. V posledním duelu v Benátkách ale v brankovišti úřadoval Lukáš Daneček, který má v 15 zápasech úspěšnost 91,17%. Frýdek-Místek má tedy opravdu vyrovnanou brankářskou dvojici.

Vsetín: Spláchne vítězná vlna dalšího soupeře?

„Jdeme samozřejmě vyhrát a natáhnou tu sérii co nejdál. Myslím si, že máme dobrou formu a jistě se na to i připravíme. Podíváme se na nějaké video a budeme hrát s nasazením i se vším, co to obnáší,“ nechal se po posledním vsetínském zápase slyšet Ondřej Slováček, když přišla zmínka o nadcházejícím utkání ve Frýdku-Místku. Valaši jsou v posledních zápasech opakem jejich dalšího soupeře a vánoční svátky si zpříjemnili výhrami v Havířově, doma proti Českým Budějovicím, čímž Motor na jedno kolo sesadili z čela soutěže, a jen pár dní před příchodem nového roku vyloupili zimní stadion v Prostějově.

Také první zápas v kalendářním roce 2018 Vsetínu vyšel na jedničku, lépe řečeno na dvě. 4.1. zavítala na Lapač poslední Kadaň, která po minulých vzájemných zápasech určitě nepočítala s balíkem hned 11 branek. Valaši měli na ledě výraznou herní převahu, takhle jednostranný zápas se ale nyní nepředpokládá. V hale Polárce se očekává napínavá bitva. Přeci jen, Vsetín drží osmou příčku a má stejně bodů jako Frýdek-Místek. Tento zápas hodně napoví, jak se bude situace na hranici play-off vyvíjet dál.

Vsetínské bodování vede David Březina (17+17), minulý zápas však dokázal, že z řad VHK se může do černého trefit opravdu kdokoliv, jelikož pod jedenácti brankami se podepsalo hned deset střelců. Tři body si ale ze zápasu odnesli Ondřej Slováček, Jaroslav Markovič, Radim Kucharczyk a Tomáš Vávra. Zmiňovaná čtveřice je v tabulce kanadského bodování hned za Březinou – Kucharczyk s Markovičem mají bodů čtyřiadvacet (6+18 a 8+16), Tomáš Vávra dvacet (10+10) a Ondřej Slováček devatenáct (5+14). O místo v brance si svými posledními výkony říká hlavně Michal Šurý s průměrem 2,04 inkasovaných branek a úspěšností 90,55%.

Zápas začne v hale Polárce v sobotu 6.1. v 17:00 a pokud nebude moci být ve Frýdku-Místku osobně, můžete vsetínským hokejistům fandit alespoň při sledování online textového přenosu nebo placeného přímého přenosu na TVCOM.

Sestavy z minulého kola:

Frýdek-Místek: L. Daneček – Bartko, Zahradníček, Haman, Ovčačík, Matyáš, Piegl, D. Stránský – Kofroň, O. Kovařčík, Chmielewski – Štumpf, Pechanec, J. Kalus – Kvasnica, Bajtek, Christov – Franek, Przybyla, Kafka.

Vsetín: Šurý – Frolo, Ostrčil, Janáček, Teper, Dundáček, Holomek, D. Krenželok – Markovič, Kopta, Březina – Protasenja, Kucharczyk, P. Beránek – Slováček, Podešva, Vávra – Karafiát, Illéš, Vítek.