Předvánoční derby se odehraje ve Zlíně

Michal Veselý • 21.12.2005

V s e t í n – Na svou nejkratší cestu se ve čtvrtek vydají hokejisté Vsetína, aby v posledním předvánočním kole změřili síly se svým zlínským rivalem. Na programu je Valašské derby. V letošní sezóně ve Zlíně hosté bojovali o bod až do samotného závěru, aby nakonec inkasovali rozhodující branku necelých 20 sekund před koncem. V druhém vzájemném měření sil se rozešli smírně, televizní utkání skončilo remízou 1:1. Po posledních dvou vsetínských prohrách je však favoritem zápasu Zlín.

Vsetínští hokejisté ale ještě docela nedávno jezdívali do Zlína rádi. Na žádném jiném stadionu totiž nezískali tolik bodů. Vsetín má ovšem v současnosti co napravovat. Poslední vystoupení na domácím ledě se Znojmem se týmu dvakrát nepovedlo a přičteme-li k prohře 1:5 debakl v Plzni, dostali Valaši ve dvou utkáních 11 branek. S takovou obranou by na ledě momentálně třetího Zlína mohli myslet na body jen těžko. Další zajímavostí je, že brankář Altrichter odchytal obě derby, jedno za Zlín, druhé za Vsetín, ani jeden zápas však neodchytal celý. Poprvé střídal zraněného Murína a podruhé kvůli zranění opustil branku sám, aby třetí třetinu odchytal Fin Hovi.

Ze vsetínské kabiny

Vsetínští hokejisté mají poslední dobou problém poskládat pořádně sestavu, největším problémem zůstává složení obraných řad. Minimálně až do poloviny ledna nebude moci nastoupit nejproduktivnější obránce Josef Hrabal, chybí i Pavel Augusta a otazník visí i nad startem ruského obránce Ponomareva, který si vyřizuje prodloužení víza. V jeho případě není zřejmé, zda se rozhodne alespoň v den utkání. Dalším, kdo ve Zlíně pravděpodobně nenastoupí je David Květoň, který má problémy s ramenem. Diagnóza je v jeho případě milosrdnější a Květoň by měl být připraven po Vánočních svátcích.

Zlín si hlídá třetí pozici

Zlínští hokejisté své poslední utkání na ledě Litvínova prohráli 4:2, ovšem na rozdíl od Vsetína nemají trenéři Bokroš se Stuchlíkem vážnější problémy se sestavou. Hrát nebude jen útočník Mokrejš, který má zraněné rameno a také útočník Marek Melenovský, který se zranil při plnění reprezentačních povinností. Právě tento forvard rozhodl první vzájemné měření sil kuriózní brankou ramenem. Nezbývá než věřit, že nyní budou padat branky jen hokejkou…

Letošní zápasy:

Zlín – Vsetín 2:1 ( 0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Blaťák (R. Král, Melenovský), 60. Melenovský (R. Král) - 6. Tomík.

Vsetín – Zlín 1:1 ( 1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Rob (Gorev, Hruška) - 2. Rachůnek (Barinka).

Pravděpodobné sestavy

Zlín: Murín – Blaťák, Hamrlík, Galvas, Nosek, Vosátko, Zubíček, Houdek, J. Malinský – Špilár, Leška, Kristek – Záhorovský, Král, Okál – Barinka, M. Čech, I. Rachůnek – Kubiš, Kovář, Fojtík.

Vsetín: Altrichter - Spitzer, Kučný, Horák, Bauer, Zapletal, Bolf - Demel, Stantien, O. Hruška - Jenáček, Steiner, Janků - Rob, R. Hruška, Dubec.