Po menší pauze startuje i mládežnický hokej

Kristýna Zigmundová • 16.11.2017

Mladší dorostenci zahájí hokejový víkend zápasem na domácím ledě, kde proti nim nastoupí celek z Třince. V sobotu se mladší i starší dorostenci rozjedou na venkovní zápasy. Mladší dorost pojede do Vítkovic a starší dorost do Třince. Hokej na Vsetíně bude ale pokračovat sobotním zápasem starších a mladších žáků, kteří na domácím ledě přivítají soupeře z Uherského Hradiště.

Starší dorost má před sebou poslední zápas základní části

Vsetínské starší dorostence čeká na závěr základní části venkovní zápas proti poslednímu Třinci. Třinec má na svém kontě 17 bodů a Vsetín má o bod víc, což je 18. Proto je jasné, že ten, kdo vyhraje tento duel, neskončí na posledním místě skupiny E.

Vsetín proti Třinci uspěl hned dvakrát ze tří zápasů. Oba dva zápasy vyhrál však na domácím ledě. Na ledě Třince se Valachům moc nedařilo a prohráli těsně 4:5. Je tedy dost jasné, že si dorostenci budou chtít zpříjemnit závěrečný zápas základní části výhrou minimálně za dva body.

Vsetín má jednu z nejsilnějších útočných trojic. Trio Roman Půček (7+18), Michal Matiaško (9+12) a Daniel Klímek (8+5) je v první desítce kanadského bodování a jejich úspěchy si pochvaluje i trenér Josef Turek, „Pozitivní je určitě to, že první v produktivitě útočníků je na Moravě Roman Půček, třetí je Michal Matiaško, desátý Daniel Klímek a v prvních dvaceti pěti je ještě Jan Vašenka (4+5). Co se týče obrany, tak druhým nejlepším střelcem mezi obránci v celé republice je Tomáš Ondračka (5+5), druhý je také v produktivitě.“

Jak si povedou starší dorostenci můžete sledovat na online přenosu. Zápas začíná v sobotu 18.11 od 16:00.

Mladší dorost se pokusí odlepit od předposledního místa tabulky

V pátek čeká mladší dorostence zápas s Třincem, který je na 5. místě tabulky. Valachům se zatím podařilo vyhrát v základní části pouze dva zápasy. První proti Porubě a druhý proti Warrioru, se kterým mají nyní stejný počet bodů.

Vsetínu se v letošní sezóně moc nedaří a jde to vidět i na odehraných zápasech. Z celkových 14 zápasů se podařilo Valachům bodovat pouze třikrát. Na Třinec se Valachům nepodařilo najít recept a v jediném odehraném společném utkání prohráli Valaši 1:8 na ledě soupeře. Budeme tedy doufat, že se dorostencům podaří na domácím ledě nad takovýmto soupeřem vyhrát.

Zatím se nejlépe prezentuje Boris Babeliak (2+4), Adam Turek (4+0) a David Bednařík (3+1). Velká část týmu ale zatím v sezóně neskórovala, anebo do brány dopravila puk pouze jednou. Můžeme tedy doufat, že se rozstřílí i ostatní hráči?

Zápas začíná na Lapači v pátek 17.11 ve 14:00.

V sobotu vyrazí dorostenci na zápas do Vítkovic, které jsou v tabulce druhé. Při posledním střetnutí těchto dvou celků byly úspěšnější Vítkovice a ze Vsetína si po výhře 5:1 odvezly tři body.

Zápas můžete sledovat prostřednictvím online přenosu, který začíná ve 13:00.

Žákovské kategorie se také nudit nebudou

V pátek vyrazí mladší a starší žáci na venkovní utkání do Břeclavi, které by pro oba týmy mělo znamenat zisk dvou bodů.

V sobotu starší žáci, kteří jsou nyní v tabulce na 9. místě, přivítají na svém ledě soupeře z Uherského Hradiště. Tyto dva týmy se v rámci letošní soutěže ještě nepotkaly, a proto může zápas skončit jakkoliv. Hradiště sice má o tři body víc, ale v tabulce dělí tyto dva týmy pouze jedna příčka. Proto lze soudit, že tento zápas bude přinejmenším vyrovnaný.

Mladší žáci jsou na tom oproti svým starším kolegům lépe. Po 13. kole jsou na krásném 4. místě se ziskem 17 bodů. Hradiště ale nezůstává pozadu a je na tom pouze o jednu příčku hůř. Pro týmy to bude také premiéra, je ale dost patrné, že si Vsetín bude chtít pouze upevnit svou pozici v tabulce a doma zvítězí za dva body.

Sobotu tedy zahájí mladší žáci zápasem ve 12 hodin a hned po nich se o body utkají i starší žáci. Pokud se zajímáte o tyto kategorie, tak si zápasy jistě nemůžete nechat ujít.