Petr Hromada: Ještě půjdeme nahoru!

Kristýna Guricová • 25.11.2007

V s e t í n - Jeden z klíčových hráčů vsetínského týmu dorostenců, tak by se dal jednou větou charakterizovat šestnáctiletý Petr Hromada. Jako brankářská jednička valašského týmu se v letošní sezóně pyšní již čtvrtou vychytanou nulou, z nichž ta poslední se zrodila v zatím posledním domácím utkání s Ústím nad Labem, ve kterém Valaši zvítězili vysoko 7:0. Nejen o pocitech z tohoto utkání se s námi "Hrouda" podělil v rozhovoru, který si můžete přečíst na následujících řádcích.

Petře, jak bys zhodnotil poslední dva zápasy proti Litvínovu a Ústí nad Labem?
První zápas proti Litvínovu se nám vůbec nepovedl. Sice jsme brzy vyhrávali 2:0 a to i díky vlastnímu gólu soupeře, ale jinak jsme celý zápas špatně kombinovali a vůbec jsme nepředváděli hru, na kterou jsme zvyklí. Myslím, že to mohlo být i díky reprezentační přestávce, která nám přerušila naši šňůru vítězství. Nakonec jsme ale proti Litvínovu na nájezdy vyhráli a to už podruhé a brali jsme 2 důležité body. Proti Ústí to bylo zase úplně jiné. Už od prvního buly každý věděl, že tento zápas musíme vyhrát. Soupeře jsme přehráli kombinačně i bruslařsky a konečně jsme vstřelili více branek a zaslouženě jsme vyhráli 7:0.

Byl mezi těmito soupeři nějaký rozdíl, překvapili tě něčím?
Litvínov byl jednoznačně lepší tým. V tabulce mu sice patří až 20. místo, ale Na Lapač přijel s úplně novým týmem a bylo to znát. Ústí patří konec tabulky a tak bojují o každý bod, během zápasu si ale mnoho šancí nevytvořili a tak nám zápas i trochu ulehčili.

Páteční utkání proti Litvínovu se rozhodovalo až na samostatné nájezdy, věřil sis na ně?
Už před koncem zápasu jsem si vzpomněl na utkání na soupeřově ledě, který probíhal podobně a navíc, když jsme neproměnili přesilovku 5 na 3 těsně před koncem prodloužení, tak bylo jasné, že dojde na samostatné nájezdy. Na ty jsem si věřil, protože se mi už jednou podařilo litvínovské střelce vychytat a ani jsem si nepřipustil, že bychom ten zápas mohli prohrát. Nakonec vstřelil vítězný gól nejmladší hráč na hřišti, Ondra Slováček.

O den později jsi proti Ústí vychytal svou čtvrtou nulu v letošní sezóně, vypadá to, že jsi herně v pohodě?
Ano, jsem v pohodě (smích). Každá vychytaná nula je pro brankáře důležitá. Pomáhá mi to do dalších zápasů a snad tím vracím trenérům jejich důvěru.

Mohl bys nám popsat, jaká je momentálně nálada v kabině?
Nálada je dobrá. Momentálně nám sice patří 12. příčka, což je přesně v polovině, ale určitě půjdeme ještě nahoru. Každým vyhraným zápasem vzrůstá sebevědomí týmu a máme i takový rituál, který opakujeme po každé výhře, bez něj by to snad už ani nešlo...

Co se v týmu změnilo po příchodu trenéra Turka?
Úplně všechno. Trenér Turek hokejem žije. Každý trenér má jiný styl tréninků a to bylo vidět už od letní přípravy, která byla velmi tvrdá a kvalitní. Navíc si vždy pozval pár hráčů na individuální tréninky, ve kterých se nám mohl více věnovat a odstraňovat naše nedostatky. Trénink na ledě si nikdo nedovolí ošidit a trénuje se na 100%. Nikdo nemá nic jisté, a každý si tak musí své místo v sestavě vybojovat.

Máme za sebou polovinu sezóny, jak bys zhodnotil vaše dosavadní výsledky?
Jak jsem už před chvílí řekl, patří nám sice 12. příčka, ale máme na víc. Vůbec nám nevyšel začátek soutěže, ale dokázali jsme se rychle otřepat. Čeká nás ještě 22 utkání a hraje se pořád o spoustu bodů. Nejdůležitější část přijde po Novém roce a tam nás čeká ještě spousta práce.

Od příštího týdne budete bojovat už jen s moravskými týmy, myslíš, že to bude v něčem jednodušší?
Jednodušší to určitě nebude. Možná jen v cestováni, které nám tím odpadne. Moravské celky mají velkou sílu a o tom jsme se přesvědčili už v loňské sezóně. Nikoho z nich nesmíme podceňovat.

Jaké umístění na konci sezóny by pro tebe osobně bylo úspěchem?
Na konečné umístění nikdo zatím nemyslí. Nejdůležitější je se dostat do play-off z co nejlepší pozice a tam můžeme porazit kohokoliv.

Sleduješ své statistiky, popřípadě výsledky ostatních gólmanů? Jak to letos vypadá s tvou pozvánkou do reprezentace?
Statistiky svých konkurentů sleduji stejně jako oni sledují mě. Víme o sobě. Loni jsem byl na reprezentačním srazu a chytal jsem proti Slovensku. Na svou letošní šanci zatím čekám, ale měl bych se zúčastnit reprezentačního srazu o Vánocích.

Vzkázal bys závěrem něco divákům, kterých na vašich utkáních stále přibývá?
Je super, že chodí stále více lidí na dorostenecký hokej. Čím více lidí přijde, tím se nám lépe hraje a taková návštěva jaká byla v pátek, by mohla chodit pořád. Tímto bych chtěl pozvat všechny, kteří mohou, aby přišli podpořit hokej ve Vsetíně.