Pavel Hurtík: Jsem rád zpět na Vsetíně

Filip Bazala • 13.10.2013

Devět kol mají za sebou vsetínští hokejisté a blíží se konec první čtvrtiny soutěže. Před zápasem s Opavou by leckdo bral bod, ale po utkání svěřenci trenéra Jakubíka věděli, že sahali po plném zisku bodů. „Rozhodčí nás trochu zařízl, na druhou stranu to však byl dobrý zápas,“ popisuje pocity z utkání v Opavě staronová tvář ve vsetínském dresu Pavel Hurtík. „Kluby se nedohodly na mém hostování v Třinci, takže jsem zpět,“ přibližuje svůj návrat na Valašsko.

Pavle, jak hodnotíte utkání s Opavou?
Myslím si, že to byl dobrý zápas. Ve srovnání s juniorskou extraligou to byl hokej chytřejší, mělo to hlavu a patu. Škoda jen, že nás rozhodčí trochu zařízl. Bylo vidět, že jsme hráli v Opavě a ne na Vsetíně. Byli jsme hodně vylučování za fauly, které nedovolenými zákroky leckdy ani nebyly. Na druhou stranu to byl jinak dobrý zápas, jsem spokojený.

Jak se vám po třech letech hrálo v dresu Vsetína?
Já jsem rád na Vsetíně, mám to tady rád, hraje se mi fajn.

Kudy vedla vaše cesta zpět?
Hrál jsem dva roky v Třinci. Hostování jsem měl do pátého října a kluby mezi sebou měly asi nějaké problémy ohledně něj. Mělo se jednat o prodloužení, ale Třinec odmítl zaplatit, tak jsem musel zpět na Vsetín. Sám si to platit nebudu. Osobně jsem chtěl ještě v Třinci zůstat a chodit na Vsetín formou střídavých startů, ale po zápase s Opavou jsem rád, že to tak dopadlo a jsem zpět.

Pavel Hurtík strávil v Třinci necělé tři sezony. Ve sto zápasech si připsal dohromady dvaapadesát bodů bodů (19+33).

Strávil jste sezónu v Americe, jaké bylo vaše angažmá?
Do Ameriky jsem odjížděl po sezóně ve starším dorostu. Angažmá mi domluvil agent. Působil jsem kousek od Dallasu v Texas Tornados, což je NAHL (jedna z nejlepších juniorských soutěží ve Spojených státech - pozn. redakce). Hodně jsem se díky tomu dostal i na zápasy NHL, kde jsem měl možnost sledovat největší hvězdy v akci.

Jaký v Americe propagují styl v porovnání s českým hokejem?
Hokej tam je mnohem rychlejší i tvrdší, dohrává se každý souboj. Hraje se vše do brány. V Česku více kombinujeme a snažíme se hrát na nahrávku. Oni raději než by kombinovali do prázdné brány, tak vystřelí a snaží se před bránou dorážet. Byla to hodně dobrá zkušenost.

Sledujete dění ve druhé lize?
Chodím pravidelně na stránky a sleduji i onlajny. Znám na Vsetíně mnoho kluků, takže jsem měl a mám dobrý přehled.

Jaký byl váš návrat do kabiny a co říkáš na kvalitu vsetínského týmu?
Staří známí kamarádi mě přivítali, podali mi ruku, je to v pohodě. Myslím si, že jsme mladý tým, bojovný, je to dobré. Sice se zatím tolik nedaří, ale jakmile se útočníci rozstřílí, začnou dávat víc branek a neberou sebevědomí, tak to půjde.

S čím do utkání s Prostějovem, které je na pořadu už ve středu?
Bude to hodně těžké utkání. Porazili Frýdek-Místek 10:1, naposledy i Břeclavi dali desítku, takže nás nečeká nic lehkého, musím hrát zodpovědně z obrany, abychom neinkasovali nějaký debakl. Musíme se snažit v brejcích skórovat.

Profil Pavla Hurtíka na serveru Eliteprospects.com

Na delší dobu poslední domácí zápas. Ve středu přijede na Lapač lídr tabulky z Prostějova

kolodatumdomácíhosté
10. st 16.10.  Vsetín  Prostějov 17:30