Osmáci přivezli z turnaje v Mostě stříbrné medaile

Klub • 15.04.2014

Vsetínští hráči ročníku 2000/2001 ve dnech 8. - 10. dubna absolvovali mezinárodní turnaj EASTER CUP 2014, který se konal na zimním stadiónu v Mostě. Turnaje se účastnilo šest týmů, hrálo se systémem každý s každým a poté dle pořadí v tabulce o konečné umístění. VHK nakonec vybojoval cenné stříbrné medaile. „Kluci odehráli celý turnaj se ctí a za to je jim třeba velké díky. Celá akce byla odměnou a skvělou tečkou za letošní dlouhou sezonou,“ poznamenal trenér Viktor Hlobil.

První utkání odehráli Valaši s domácím týmem Mostu s jednoznačným výsledkem 14:1. Poté následovala další vítězství a to nad českým výběrem AVANGARDU CZ v poměru 7:2 a nad rumunským Gladiators Dunarea 8:0. Ve čtvrtém utkání vsetínští osmáci nastoupili proti silnému výběru P.N. Hockey, jemuž podlehli vysoko 2:7.

Třetí den turnaje měly mladé naděje VHK na programu utkání s výběrem AVANGARDU EU (složeným převážně hráči z Německa a Ruska ), který Vsetín ovládl 6:2. Tímto výsledkem si Valaši zajistili druhé místo v tabulce a tím i účast ve finále proti týmu P. N. Hockey.

Finálový duel byl dvě třetiny vyrovnaný, Vsetínští ale především díky špatné koncovce a fyzickým silám prohráli 1:7.

Poděkování patří vedení klubu VHK Vsetín, rodičům a také firmám CK Valaška, AUSTIN DETONATOR a EUROVATINVEST s.r.o., bez nichž by nebylo možné tento turnaj absolvovat.

Vyjádření trenéra Viktora Hlobila:

„Ve třech dnech jsme odehráli šest zápasů především proti výběrům. Kluci odehráli celý turnaj se ctí a za to je jim třeba velké díky. Ve finále jsme bojovali proti fyzicky zdatnějšímu soupeři složenému převážně z hráčů ročníku 2000. Doplatili jsme na špatnou koncovku, se kterou jsme se potýkali během celé sezony. Všichni hráči odvedli své maximum, celá akce byla odměnou a skvělou tečkou za letošní dlouhou sezonou.“

Konečné pořadí turnaje:

1. P.N. Hockey
2. VHK Vsetín
3. AVANGARD EU
4. Gladoators Dunarea
5. AVANGARD CZ
6. HC Most

Soupiska VHK na turnaji:

Chrástecký Viktor, Rachůnek Matěj, Mikulenčák Martin, Ondračka Tomáš, Cabák Daniel, Kamas Libor, Tischer Robin,Vávra Matěj, Paťava Daniel, Půček Roman, Zetocha Adam, Klimek Daniel, Štědrý Jan, Paroušek Ondřej, Dobiáš Vojtěch, Jenáček Šimon, Parolek Michal. Trenéři: Viktor Hlobil, Luboš Jenáček.

Fotogalerie: