Okouzlený Razingar vystřelil Vsetínu tři body

Alena Kovářová, Aleš Koňařík • 17.01.2004

V s e t í n - V Pardubicích nevyužitý Tomaz Razingar na Vsetíně znatelně ožil a dokázal tak, že i hokejově stále trochu exotické Slovinsko může dodávat špičkové hráče. Jeho dva góly v utkání s Kladnem znamenaly v konečném důsledku tři důležité body. Start do poslední části extraligového běhu se tak vsetínskému týmu vydařil.

V bojovném zápase nepadlo mnoho branek. Ne snad pro absenci šancí, na obou stranách stáli výborní gólmani, kteří famózními zákroky bavili zaplněné ochozy. I proto měly dvě přesné Razingrovy trefy za záda Zdeňka Orcta cenu zlata. „Na začátku jsme měli spoustu šancí, které jsme nedokázali využít. Po dvou gólech se nám pak hrálo mnohem lehčeji. Odehráli jsme velmi vyrovnaný zápas a nakonec byli spokojeni,“ hodnotil Razingar výbornou češtinou. Ve 4 zápasech za Vsetín vstřelil 3 góly, na další dva nahrál.

„Hodně nás podržel Radek Biegl, pak už jsme to nějak uválčili,“ stručně doplnil Tomáš Vak, který se na led vrátil po měsíční absenci zaviněné neštovicemi. Nepříjemné onemocnění na něm zanechalo stopy, loni druhý nejproduktivnější člen týmu se cítil nezvykle unavený. „Můj výkon určitě nebyl stoprocentní, asi to muselo být patrné i divákům. Trénuji teprve od úterý, předtím jsem tři týdny nestál na bruslích. Trenéři mě přesto nasazovali do přesilovek, zápasu jsem si tak docela užil. Ale snad se to bude zlepšovat,“ věří Vak.

Velké množství vyloučení se do vývoje utkání nepromítlo zrovna pozitivně. Hlavní rozhodčí Turčan si na jednu stranu vedl přespříliš úzkostlivě, zjevná vysoká hůl v obličeji Poláka mu však unikla. Vsetín však žádnou z devíti plnohodnotných přesilových her žádnou nevyužil, ovšem zásluhu na tom měl především skvělý Zdeněk Orct. „Kladno dobře napadalo, jejich hráči k nám rychle přistupovali. Přesilovky nám dnes prostě nešly, snad se bude dařit příště,“ dodal Vak.

O osudu zápasu nakonec rozhodlo, jak jinak, vyloučení, při kterém sehrál svou úlohu i Tomáš Vak. Po drzém výpadu do útočného pásma jej k ledu poslal obránce Ševc a díky tomu mohl Vsetín až do konce těžit s početní výhody. Kladno však i v oslabení sahalo po vyrovnání. „Faul to určitě byl, na druhou stranu jsem ale mohl být strůjcem remízy. Po buly mi ujelo kladenské křídlo (Michal Havel), Lexa Jaškin mu naštěstí v poslední chvíli vypíchl puk,“ popisoval Vak hektické závěrečné vteřiny dramatického zápasu. „Kdyby z toho byl gól, dost by mě to mrzelo a šlo by to na mou hlavu,“ uvědomoval si vsetínský centr.

Naštěstí to byli právě hráči ve žlutozeleném, kteří se po siréně mohli spokojeně poplácat po zádech a tribunami se neslo jméno střelce Razingra. „Byl to vážně skvělý pocit a já bych chtěl fanouškům moc poděkovat za jejich skvělou podporu,“ rozplýval se Razingar, kterému se dočasný pobyt na Valašsku docela zamlouvá. „Jsem zdejším krajem velmi okouzlen. A co se týká hokeje, mám z dnešního utkání dobrý pocit. Potřebujeme bodovat a to se dnes podařilo.“