Odveta je tu! Oplatí Valaši Opavě porážku?

Radek Bařina • 26.10.2012

Led Opavy. To je další místo, na němž se v rámci druholigové soutěže představí hráči VHK Vsetín. Během měsíce se sem dostanou již podruhé, velkou radost z toho ale asi nemají. Slezan totiž není týmem, který by Vsetínu seděl a nejjasněji o tom hovoří letošní výsledky. V Opavě Valaši padli 4:0 a ani zápas na Lapači, který se odehrál v minulém kole, Vsetínu příliš nevyšel – Slezan zde zvítězil 2:1 v prodloužení. Do třetice všeho dobrého se Vsetínští pokusí o výhru v sobotu. Zda se jim to podaří, můžete sledovat buď přímo na opavském stadiónu nebo prostřednictvím tradičního onlajnu od 17:00.

Druhou část vsetínsko – opavského dvojzápasu přivítá v sobotu od 17:00 zimní stadion v Opavě. První duel této minisérie se odehrával v duchu tradic vzájemných zápasů. K vidění tudíž byla neatraktivní bitva, ve které Valaši jen marně hledali skulinky v zakopané opavské defenzívě. „faktem je, že takhle urputné mužstvo tu ještě letos nebylo. Opava tu zuby nehty bránila střední pásmo a my se přes její obranu neprosazovali tak jako v jiných zápasech. Ani v útočném pásmu jsme se neudrželi jako jindy doma. Stálo nás moc sil, abychom se dostali do tlaku, a když už jsme si šance vytvořili, tak jsme je neproměnili,“ povzdechl si po duelu trenér Hlobil.

Kompaktní celek Slezanu pak využíval domácích chyb k rychlým protiútokům a zejména v první třetině si vypracoval několik velkých příležitosti. Zápas se ale nakonec rozhodoval až v závěru. Na trefu Poloka ještě dokázal se štěstím odpovědět kapitán Vaněk, na Chalupův zásah z prodloužení však již odpovědět nešlo. Opava se tak stala prvním týmem, který letos dobyl Lapač a díky výhře 2:1 se v tabulce dostala o bod před Vsetín.

Valašsko tedy opouštěli spokojeněji hosté, neodpustili si ale povzdech nad tím, že neudrželi náskok 1:0 a místo tří bodů odvážejí pouze dva. „Když jsme dali gól na 1:0, tak jsem věřil, že bude platit, kdo dá branku, vyhraje. Bohužel se nám to v normální hrací době nepovedlo,“ glosoval po utkání Hlobilův protějšek Suchánek.

Opava tak letos Vsetín porazila i podruhé, za 124 minut navíc od VHK inkasovala jen jediný gól – a ten si ještě Opavané vstřelili vlastně sami. Zdá se tedy, že důrazná hra zkušených Slezanů na rychlonohé Valachy platí a zelenožlutá ekipa tak má před sobotním střetnutím o čem přemýšlet. Jednu z možností, jak by se dalo na opavském ledě uspět, nastínil gólman Plšek: Měli bychom se snažit hrát podobný styl hokeje, jako oni a držet co nejdéle vyrovnaný stav. S nimi se nedá hrát nahoru - dolů. Mají výborné protiútoky, bylo by to tedy proti nim, zvláště na jejich kluzišti, sebevražedné. Musíme se snažit hrát fyzický hokej a klidně uhrát výsledek 1:0.

Nahlédněme ještě krátce do statistik. Již dvakrát se ve vzájemných duelech se Vsetínem trefili Polok a Chalupa. Tichý, Měch a Jakub Vítek nasbírali po dvou bodech. Vůbec nejproduktivnějším hráčem vzájemných měření sil je ale prozatím Tůma, který má na svém kontě již tři brankové asistence. A ještě jedno pozoruhodné číslo. Brankář Šafránem má letos úspěšnost zákroků proti VHK 98,11%! Vsetínské statistiky toho moc nenabízejí, jedinou trefu si připsal Vaněk. V brance se pak představili Plšek i Hromada (každý jeden zápas), přičemž úspěšnější z této dvojice, Plšek, odchytal svůj zápas s úspěšností zákroků 96,5%, což je samozřejmě také hezké číslo. Nejčastějším vsetínským střelcem ve středečním zápase byl, trochu překvapivě, obránce Vrba, který Šafránkovu pozornost otestoval dohromady čtyřikrát.

Předchozí vzájemné zápasy – jeden gól za dva zápasy

Jak již bylo zmíněno. Oba celky se letos utkaly dvakrát, pokaždé vyhrála Opava. Ve středu na Lapači 2:1 v prodloužení, doma pak jednoznačně 4:0.

4.kolo, středa 3.října 2012
HC Slezan Opava – VHK Vsetín 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 11. Chalupa (Herman, Mlýnek), 26. Vítek (Polok, Tůma), 29. Polok (Tůma, Vítek), 50. Tichý (Kukol, Měch).

10.kolo, středa 24.října 2012
VHK Vsetín – Slezan Opava 1:2 pr. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky: 55. Vaněk (Mikšovský, Zúbek) - 47. Polok (Tichý, Měch), 64. Chalupa (Tůma).

Pravděpodobné sestavy pro středeční klání:

V sestavě ani jednoho z celků se nedají očekávat významnější změny. Vsetínu by měli i nadále chybět zranění Okuliar, Farda, Korčák a Petr Hruška, zatímco Slezané zraněné nehlásí a dá se předpokládat, že vzhledem k předchozím úspěchům nebude trenér Suchánek sestavou příliš míchat. Zda se k nějaké změně odhodlají trenéři VHK je otázka, kterou nejspíš zodpoví až úvod sobotního duelu. Ten startuje na opavském ledě od 17:00.

Opava: Šafránek – Tichý Jos., Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler – Wolf, Chalupa, Vlašánek – Pavelek, Mlýnek, Vítek – Černý, Měch, Herman – Koschatzký, Polok.

Vsetín: Hromada (Plšek) - Vrba, Vodák, Tichý Jur., Mečiar, Žabčík, Tesařík, Žák -Zúbek, Vaněk, Vítek, Dubec, Hruška O., Mikšovský, Kubo, Podešva, Brezáni, Kajaba, Holík.