O zápase rozhodla první třetina, říká nováček v týmu Michal Hrčka

Jiří Kubják • 23.08.2011

Úterní přípravné utkání Vsetína s Uherským Hradištěm se změnilo v neplánovanou exhibici. Valaši zápas rozhodli už v první třetině, v níž soupeři ze Slovácka nasázeli pět gólů a vyhnali jeho brankáře Kůdelu ze svatyně. Druhé utkání v zelenožlutém dresu sehrál obránce Michal Hrčka, jenž přišel na Valašsko na zkoušku. „Parta je tady super, zázemí také, záleží už jen na vedení, pokud mě bude chtít a zda se dohodneme,“ řekl po vítězství 8:2 slovenský obránce.

Michal Hrčka
Pětadvacetiletý obránce ze Slovenska. Odchovanec Zvolenu, v Česku nastupoval v dresu Šumperku, Kolína a Uničova. Naposledy hrál nižší soutěž v Rakousku v týmu HC Kufstein.
Statistiky na eurohockey.com

Michale, takový vstup do utkání asi nikdo z vás nečekal, že?
Určitě ne. Dali jsme rychlé góly, které jsme si zasloužili díky naší skvělé aktivní hře, a dá se říci, že po první třetině bylo po zápase.

Byla to jistě i otázka štěstí, že na co jste sáhli, to vám spadlo do brány.
Ano, byla to otázka štěští. Ovšem také jsme věděli, co máme na ledě dělat, takže jsme si za takového stavu mohli vyzkoušet různé herní kombinace.

Uherské Hradiště působilo spíše pasivně s výjimkou pasáže v polovině zápasu, kdy hrálo přesilovou hru. Dá se říci, že od poloviny utkání jste si pohlídali výsledek a zbytek zápasu si užívali?
Přesně tak, zápas byl rozhodnutý už v první třetině. Trenér poté vyměnil pár hráčů a utkání jsme dohrávali.

2.9. Vsetín – Valmez

Psychickou pohodu vám dodala i skutečnost, že i díky skvělému pohybu v útočném pásmu si soupeř počínal za hranicí pravidel a dostávali jste se tak do častých přesilových her, že?
Je to tak, slyšel jsem, že Uherské Hradiště hraje tvrdým stylem, někdy až zákeřně, proto ty přesilovky byly oprávněné. A vyzkoušeli jsme si aktivní hru i v početní převaze.

K dalšímu utkání zajíždíte do Valašského Meziříčí. Na tohoto soupeře vstoupíte zřejmě s jinou taktikou?
Zajíždíme na venkovní zápas, čili začneme zpočátku spíše s obrannou taktikou a uvidíme, s čím na nás Valašské Meziříčí vyletí. Od toho se potom bude odvíjet naš herní styl.

Za Vsetín jsi vlastně odehrál druhé utkání. Jak se ti na Vsetíně líbí?
Parta je tady super, zázemí také, záleží už jen na vedení, pokud mě bude chtít a dohodneme se. Sám bych určitě chtěl zůstat, protože Vsetín má velké jméno. Je to hokejové město, proto věřím, že se dohodneme a zůstanu na Lapači.