Nikdy se nevzdávej! To ví i Richard Bauer

Václav Trávníček • 25.11.2005

V s e t í n – Síťka slávistické branky se rozvlnila už podruhé v zápase a Vsetín slavil gól na 2:0. Jeho autorem se stal obránce Richard Bauer, pro kterého se šťastná trefa stala premiérovou brankou v sezoně. V desáté minutě utkání to se vsetínskými šancemi na úspěch vypadalo velice slibně. Pak však přišla poslední minuta třetiny, chyba vsetínských beků a hosté vsítili kontaktní gól na 2:1. Na časomíře svítil čas 19:59. „Tato branka podstatně ovlivnila celé utkání,“ krčil po zápase rameny Bauer. Stál před domácí šatnou, u které visel plakát s nápisem „Nikdy se nevzdávej“ a s příznačným vyobrazením velkého ptáka s žábou v zobáku. Žába se bránila alespoň tím, že svého konzumenta škrtila na krku. Richard Bauer smutnil: „Svačinka za první branku se konat nebude. Vždyť jsme prohráli.“

K onomu žabákovi, z posledních sil snažícímu se zachránit holý život, nepřímo přirovnal vsetínský tým Radek Duda. Po minulém vzájemném střetnutí prohlásil, že Vsetín nemá v extralize co pohledávat a že se v tomto zápase ani nezpotil. Také proto byli dnes Vsetínští na soupeře hodně vyhecovaní. „Radek je svými výroky známý, stejně jako svojí hrou. I dneska na ledě provokoval,“ říkal Bauer. „My jsme se ale snažili všímat si hlavně sebe a soustředit se především na vlastní výkon. A nerozptylovat se nějakým pošťuchováním. Bohužel jsme zápas nedotáhli do vítězného konce,“ dodal.

Vsetín měl k odplatě dobře nakročeno. Nejprve se v sedmé minutě trefil po učebnicové kombinaci Luboš Rob, o tři minuty později rozjásal vsetínské ochozy právě Bauer. Od modré čáry nahodil puk do trmy-vrmy před Fraňkem, ovšem kotouč nakonec skončil v levém růžku slávistické branky. „To nebyl ani tak můj gól, jako branka Martina Jenáčka. Předvedl výbornou práci, když před Fraňkem skvěle clonil. Zásah bych připsal jemu,“ odmítal chválu Bauer. Ten mohl vedení domácích pojistit na začátku druhé části. Ocitl se tváří v tvář Hronkovi, který se od jednadvacáté minuty postavil do branky hostí místo Fraňka, ale jeho záměr na vymetení šibenice Bauerovi nevyšel. „Je to škoda, dostal jsem od Pavla Janků pěknou přihrávku. Mířil jsem nahoru, ale Hronek to ramenem vytáhl. Když někdy hokejista trefí šibenici, může mluvit docela o štěstí,“ zamýšlel se vsetínský obránce.

Valaši se už pak v utkání netrefili, naopak Slavii se dvakrát podařilo překonat vsetínského Hoviho. Nejprve v pětatřicáté minutě srovnal na 2:2 Bednář a devět minut před koncem vstřelil vítězný gól Vlasák. Zajímavostí je, že kotouč nejprve přeletěl celé kluziště a dopadl vedle vsetínské branky. Sudí však zakázané uvolnění nezapískal a hostující útočník nadvakrát dopravil kotouč za Hoviho záda. „Abych se přiznal, situaci jsem neviděl, protože jsem zrovna oddychoval na střídačce. Jenom jsem slyšel, že se mělo pískat zakázané uvolnění,“ krčil rameny Richard Bauer. „My ale musíme hrát úplně do konce, než pískne rozhodčí. Rozhodně jsme měli poslední vteřiny ubránit, stala se velká chyba,“ dodal.

Zkušený obránce ale i v prohraném utkání hledá pozitiva. „Jsme zklamaní, protože jsme celé utkání bojovali a nakonec prohráli. Body nám to sice nepřinese, ale může nás těšit, že jsme dnes podali lepší výkon než proti Liberci. Zvedli jsme se!“