Nesmíme nic podcenit, zdůrazňuje Tomáš Kohn

Filip Bazala • 21.03.2013

Před zápasem s Kladnem je jedničce vsetínských juniorů jasné, že se nesmí podcenit žádný zápas. Hlavně ne s Kladnem, které po dvou vysokých prohrách může působit jako outsider baráže. Na tom se shodl i s centrem druhého útoku Dominikem Tobolou. Vsetín čeká třetí zápas baráže s Kladnem, tedy poslední tým, se kterým se ještě neutkali. Případná výhra může vsetínské hráče opět trochu popostrčit k vysněnému postupu do extraligy. Stále však zbývá odehrát čtyři zápasy a každý bude velkým oříškem.

Jaké informace máte k týmu Kladna?
Největší hrozba bude útok s Butorem. Dle našich informací mají kvalitní útok, ale už ne tolik propracovanou defenzívu s gólmanem. V tomto zápase nás může zradit jedině přístup a podcenění soupeře.

Jakou hru budete chtít aplikovat?
Musíme se plně soustředit. Dle mě to bude zápas jako každý jiný. To, že prohráli s týmy Hradce a Ústím nehraje žádnou roli. Musím se připravit na zápas stejně jako na každý jiný. Musíme bojovat o každý puk.

Dominik Tobola: Nesmíme dopustit, abychom dostali branku. To může soupeře nakopnout, může jej hra začít bavit a pro nás to bude hned mnohem těžší. Zkrátka musíme do toho utkání jít jako do zápasu s Ústím.

Nebojíš se, že by tým mohl situaci podcenit?
Po prvních dvou utkáních, hlavně po tom druhém zavládla v kabině taková euforie. Ještě před zápasem si o tom v kabině promluvíme a zdůrazníme si, že se baráž hraje na šest zápasů.

Dominik Tobola: Lidé od nás čekají povinné vítězství, což nás v určitých situacích může svazovat. Je třeba nikoho nepodcenit. Nemyslet na to, že Kladno dvakrát prohrálo atd. Nehrát si na mistry, ale bojovat.

Po třetím kole se baráž pomalu začíná lámat, souhlasíš?
Pro nás je hlavní vyhrát všechny zápasy doma a pokusit se venku nějaké body urvat.

Dominik Tobola: Je to tak. Po třetím kole bude už pomalu jasné, kdo se o to popere.

Jak na tebe zapůsobily týmy Hradce a Ústí?
V brance Ústí vynikl jejich gólman, ale dle mě na tom měla lví podíl naše střelecká nemohoucnost, která gradovala ve druhé třetině, kdy jsme nedali prázdnou branku. Proti Vsetínu, tedy svému týmu bych rád chytal, protože nechodíme tolik do brány a je až neskutečné kolik šancí zahodíme. V případě Hradce sehrál velkou roli přístup k tomu zápasu. Vím, že před utkáním se věnovali věcem, které do toho nepatří. Proto musíme dát pozor na to, abychom také neztratili koncentraci na zápas.

Ještě nám vysvětli tvé vyloučení v závěru zápasu s Hradcem?
Při oslabení jsem nesportovně osekával hráče přede mnou, samozřejmě v zápalu boje. Sudí za mnou přijel a chtěl o tom se mnou diskutovat. Následoval můj zkrat, za který jsem byl vyloučen. Na druhou stranu jsem rád, že to dopadlo jenom takto. Můžeme být rádi, že to pískají extraligoví sudí, je to velký rozdíl a to především v posuzování situací a komunikaci s hráči. Je to profesionalita na nejvyšší úrovni.

Na závěr, vzkázal bys něco fanouškům?
Chtěl bych pozvat fanoušky na zápas s Kladnem. Vaše přítomnost v hledišti nám velmi pomáhá a je to pro nás takový šestý hráč na ledě.

Foto: Marek Netolička, Martin Voltr.