Němec: Ručinského jsem nezranil

Zuzana Marcalíková, Tomáš Novosad • 18.09.2002

V s e t í n - Hvězda NHL Martin Ručinský, hrající nyní v dresu Litvínova, nedohrála utkání 2. extraligového kola se Vsetínem z důvodu naražených žeber. V prakticky všech sportovních médiích byla zveřejněna zpráva o tom, že zranění přivodil Ručinskému Ondřej Němec. „Není to pravda a video to dokládá,“ ohrazuje se vsetínský obránce.

V médiích je střet popisován jako situace, kdy Němec krosčekoval Ručinského, ten byl za oplácení vyloučen na 2 minuty a ze střetu si odnesl zranění žeber. Němec však inkriminované okamžiky popisuje svým vlastním pohledem. "Byla to tak říkajíc standardní situace. Litvínov hrál přesilovku. Pohybovali jsme se Ručinským u jednoho mantinelu, bylo tam ale víc hráčů. Martin na mě udělal zákrok, který je v Kanadě běžný, já osobně ho nepovažuji za krosček, jen jako dohrání situace. Sudí mu však písknul trest."

Kde tedy Ručinský k újmě přišel? "To opravdu nevím," neví si rady obviněný Němec. "Někdy si ze hry odnesete šrámy, ani nevíte odkud. Videozáznam opravdu dokládá, že než na mě Ručinský udělal ono dohrání tělem, k žádnému kontaktu mezi námi nedošlo."

Nesmyslnost obvinění vsetínského obránce potvrzuje i sportovní manažer Vsetína Oldřich Štefl: "Jediným kontaktem, jež mezi Ručínským Němcem byl, je krosček, který uštědřil Řučínský Ondrovi Němcovi a byl za něj také spravedlivě potrestán. Na videu je vše velmi dobře patrné a o jekékoliv úmyslnosti nemůže být ani řeč. "

Zpráva o Ručinského zranění obletěla média po té, co ji zveřejnila ČTK. Podle Deníku Sport litvínovský manažer Macholda zvažoval podání stížnosti na Němce na ČSLH, od svého záměru však ustoupil. Ondřeji Němcovi je neblahá popularita přesto nepříjemná, je si jist svou nevinou doloženou záběry videa. "V tom zápase utrpěl náš Honza Sochor otřes mozku. Sice se o tom nikde moc nepíše, ale my o něho taky máme starost, aby se dal do pořádku..." uzavírá hráč.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov