Neliba by Ondřeje Veselého bral všemi deseti

Aleš Koňařík • 04.10.2004

V s e t í n / P r a h a – Starosti nejen s výsledky přidávají vrásky na tvář trenéra Jana Neliby. Pětidenní trip si zatím vybral daň v podobě zraněného brankáře Čechmánka, obránce Petra Gřegořka (naražený bok) a útočníka Marka Dubce (naštíplý malíček). „Na Spartě nastoupí do branky Radek Masný, jako náhradníka jsme povolali Plška, který dnes dorazil do Prahy,“ řekl Neliba, který v případě brankářů nemá moc na výběr. Potěšila jej alespoň informace, že klub má zájem o útočníka Ondřeje Veselého.

Brankáře Čechmánka, který nedohrál nedělní utkání v Plzni, trápí problémy s tříslem už delší dobu. „Je vyloučeno, aby Roman nastoupil v zápase na Spartě. Tříslo má oteklé, dnes netrénoval, pouze ledoval. Zatím nemůžeme říct, jestli bude v pořádku už v pátečním kole proti Pardubicím,“ vysvětloval Neliba.

Výsledky vsetínského týmu by mohly v Nelibovi evokovat nepříjemné vzpomínky na loňské krátké působení na lavičce Českých Budějovic. Podle vsetínského trenéra se to však srovnávat nedá. „Tehdy jsme po sedmi kolech neměli ani jeden bod a situace byla zápas od zápasu horší. Vsetínu nyní často chybí jen kousíček štěstí. Mužstvu stále věříme a doufáme, že naše výsledky se brzy změní a že i herně půjdeme nahoru,“ myslí si Neliba, který dokázal i v nepovedených zápasech najít příslib lepších časů.

„Nejvíc líto je mi zápasu v Litvínově, který jsme dvě třetiny hráli výborně, přesně tak, jak jsme si řekli. Bohužel jsme vlastní nedisciplinovaností, když se nechali vyloučit obránci Frolo a Němec, přišli o možnost bodovat,“ povzdechl si vsetínský trenér. „Soupeř dal góly z přesilovek, především hráči ze zámoří umí takové situace využívat.“

Neliba ovšem nepopírá, že si současný stav žádá nějaké opatření. „Po utkání ze Spartou se může dojít ke změnám, ale moudřejší budeme až po návratu na Vsetín,“ nevylučuje tuto eventualitu vsetínský trenér, ale zároveň dodává: „Ovšem na Vsetíně se nikdy v obdobné situaci nerozhodovalo nějakými radikálními nebo unáhlenými kroky.“

Mužstvo nyní strádá především v útočné fázi, vždyť v posledních třech kolech se střelecky prosazovali pouze obránci. Díky absenci Tomáše Demela týmu chybí příkladný bojovník. Vsetín proto oslovil svého bývalého hráče Ondřeje Veselého, loňského mistra extraligy, který předčasně ukončil své angažmá v ruském Novosibirsku. „Jednáme s jeho agentem,“ potvrdil šéf vsetínského klubu Oldřich Štefl. „Hráče kalibru Ondry Veselého bychom brali všemi deseti. Jeho příchod by přispěl ke zkvalitnění kádru a zvýšení konkurence. Pravdou je, že nám v současné chvíli takový hráč chybí. Záleží však na tom, zda by měl on sám zájem hrát na Vsetíně,“ dodává Neliba.