Navrátilec Dubec: Bude to lepší. Určitě

Václav Trávníček • 18.09.2010

Když se s ním před čtrnácti dny rozloučili v Trenčíně, vrátil se Marek Dubec do Vsetína, kde před lety našel nový domov. Pamětník posledních extraligových sezón si odbyl druholigovou premiéru ve středu v Uherském Hradišti a hned v sobotu jej čekalo derby s Valašským Meziříčím. To ale pro Vsetínské nedopadlo vůbec dobře. „Mrzí mě, jak utkání dopadlo. Přece jen je to derby. Takovéhle zápasy většinou končí rozdílem o gól, maximálně dva, a my prohráli 1:6,“ soukal ze sebe upřímně zklamaný Dubec, který letos oslavil už osmadvacáté narozeniny.

Marku, fanoušci si tě pamatují ještě z extraligových časů. Jak jsi vlastně strávil ty tři roky od vyloučení Vsetína z extraligy?
Když ve Vsetíně skončil extraligový hokej, mé kroky vedly zpátky na Slovensko. Dva roky jsem strávil ve Zvolenu a jeden v Trenčíně. Tam to teď bohužel nedopadlo, takže si hledám angažmá. A jsem rád, že mi Vsetín umožňuje trénovat a hrát. Doufám, že klukům pomůžu, i když je mužstvo zatím v těžkém rozpoložení. Není to sranda. Jde ale pořád o Vsetín, jaký si pamatuji - skvělí fanoušci a parta v kabině. Je třeba to ještě přenést na led, protože zatím jsou výsledky z našeho pohledu kruté.

Krutým výsledkem skončilo i dnešní derby, že?
Každé mužstvo se na nás velmi dobře připraví. Dnes to ukázala první třetina, která nám trochu ulítla. Byli jsme pořád vylučovaní, což v takovémhle derby není dobré. Soupeř toho využil, gólově nám odskočil a bylo rozhodnuto. Přesto jsme ale bojovali do poslední chvíle, za což bych chtěl klukům poděkovat.

Přitom jste byli vyrovnaným soupeřem a do stavu 1:3 měli mírně navrch. V čem byl problém?
Jsem rád, že to tak taky vidíš. Mužstvo se musí nachystat na zápas od první minuty. Jestli je to extraliga, 1.liga nebo 2.liga, jde o kvalitní soutěže, ve kterých nejde zápas jenom odjezdit. Musíme hrát od první minuty naplno. Myslím, že nám chybí koncentrace. Soupeři nám pak odskočí a my už nedokážeme zvrátit výsledek.

Pravda je, že na jeden gól se příliš často nevyhrává…
Je na nás nějaká deka, trefujeme tyčky, kotouč nám často poskakuje po brankovišti. Ne a ne dát branku, abychom se dostali do nějaké pohody. Myslím si, že mužstvo má na to, aby se z toho vyhrabalo. Musíme udělat nějakou úspěšnou šňůru. Pak to bude dobré.

Marku, v současnosti jsi volným hráčem?
Ano. V Trenčíně jsem rozvázal smlouvu a dohodl se s vedením, že můžu hrát ve Vsetíně. Agent mi hledá angažmá, ale zápasy za Vsetín beru se vší vážností. Mám ten klub v srdci, navíc tady žiji, mám ve Vsetíně rodinu. Neberu to tak, že si jdu jenom zahrát. Chci klukům pomoct a mrzí mě, že výsledky jsou takové, jaké zatím jsou. Ale bude to lepší. Určitě.

Existuje i varianta, že bys zůstal ve Vsetíně po zbytek sezóny?
No, uvidíme. Teď je to těžké, protože v Trenčíně jsem dostal výpověď čtyři dny před startem ligy. A v tuhle chvíli mají všechna mužstva kádry uzavřené a nechtějí je narušovat. Myslím ale, že v říjnu nebo listopadu proběhnou nějaké výměny a přestupy a že se nějaká místa uvolní. Určitě na to myslím, ale nyní se naplno soustředím na zápasy. Mít zápasový rytmus je úplně něco jiného než jenom trénovat. A navíc česká 2.liga, to opravdu není o tom, že se jdeme sklouznout po ledě.

Překvapila tě její úroveň?
Překvapila. Je známo, že v České republice je velká hráčská základna. Kvalitních hokejistů je skutečně strašná spousta a oni musí někde hrát. A když nedostanou šanci v extralize, hrají v nižších soutěžích. Já doufám, že vsetínskému mužstvu pomůžu, že začnu střílet nějaké branky. Zatím se trápím. Dnes jsem měl asi osm střel a byly z toho jen dvě tyčky. Potřebuji, aby mi tam něco spadlo, abych se uklidnil. Především ale věřím, že začneme vyhrávat jako mužstvo. Hlavně si v kabině nesmíme připustit nějaký tlak. Stále jsme totiž na začátku.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno