Naše lajna má ráda útočný hokej, říká Martin Podešva

Michal Veselý • 22.10.2008

V s e t í n – Už je to skoro pravidlem. Zápas Na Lapači = debakl pro soupeře. Stejně tak platí, že domácí inkasují první. Valaši sice rozstříleli Orlovou v poměru 7:2, ale výsledek je pro hosty hodně krutý. V první třetině byli Orlovští lepším týmem a jen díky vynikajícímu Plškovi prohrávali Vsetínští jen 1:0. Velký obrat nastartoval navrátilec a odchovanec vsetínského hokeje Martin Podešva. Jeho branka Valachy probudila a diváci viděli konečně hokej, na který byli v posledních utkáních zvyklý. Ve třetí části nastříleli zelenožlutí svému sokovi pět branek, což se projevilo zbytečným dohráváním soubojů z jejich strany, naštěstí se kromě zranění obránce Bezoušky nikomu nic nestalo.

Martine, jak ses těšil na dnešní zápas?
Určitě jsem se moc těšil, skoro 14 dní jsme s Erikem jenom trénovali, tak jsem se těšil, hlavně na diváky. To není jak v Havířově, kde přijde na zápas 700 lidí a to je první liga. Tady se hraje druhá, přijde 2000 fanoušků a je super atmosféra.

Kde jsi těch 14 dní trénoval?
Tady na Vsetíně, dvoufázově. Ráno jsem byl na ledě s juniorkou, večer s muži.

Jak jsi viděl dnešní utkání?
Z mojí strany to nebylo nic moc. Hlavně v první třetině jsem se do toho těžko dostával, ve druhé už to bylo trošku lepší. V příštím zápase to bude zase o něčem jiném.

Do útoku vám to šlo, ale v obraně byla okénka …
Všichni z našeho útoku si rádi zaútočíme, já, Marek i Erik jsme útočně ladění. Máme rádi útočný hokej a tu obranu moc nezvládáme. Do dalšího zápasu to musíme zlepšit.

Určitě vám ani nepřidalo, že jste byli v první části u inkasovaného gólu.
To mě dost rozhodilo a hrálo se mi trošku hůř.

Naštěstí se ti podařilo ve druhé třetině vyrovnat. Diváci se ale neradovali, puk rychle vyskočil z branky. Jak se celá akce vlastně semlela?
Erik mi to nahrál úplně do prázdné branky, já jsem to skoro nedal. Puk se ale odrazil od brankářovy brusle do branky. Gólman tam údajně špatně vyhodil puk, to jsem si ale nevšiml, byl jsem zrovna v bogně a měl situaci za zády. Každopádně mi to Erik nahrál skvěle.

Co vám říkal po první třetině kouč, ta nebyla zrovna povedená.
No byla z naší strany hrozná. Řekl, že to tak dál nejde, že musíme začít víc bruslit a hlavně střílet.

Třetí třetina byla hodně nečistá, soupeř těžce snášel prohr a vypadalo to, že vás chce zranit.
Vypadalo to tak. Naštěstí to dopadlo dobře a dohráli jsme to ve zdraví.

Výsledek je pro soupeře krutý, souhlasíš?
Orlová byla velice dobrá, její hráči hodně bruslili. Měli jsme s nimi problémy. Dali jsme šťastné branky a nakonec vyhráli. Podržel nás i Lukáš Plšek, který podal výborný výkon, ostatně jako vždy. O výsledku dnes rozhodla kolektivní hra celého týmu, velice dobře zahrála naše první lajna.

Co říct k tvému bodyčeku, byl sice v přerušené hře a soupeř neměl kotouč, ale i tak to bylo velice povedené.

(směje se) Mě naštvalo, jak soupeř hraje, jak jsi o tom mluvil. Tak jsem tam přijel a počkal jsem si na něho.

Vždy, když tě potkám na Vsetíně, tak tvůj parťák Erik Hrňa je hned vedle, jak to mezi vámi je?
Hrajeme spolu na ledě a mimo led jsme nejlepší kamarádi. Takže i mimo stadion jsme spolu každý den.