Na vsetínský led zavítají Žihadla z Moravských Budějovic

Helena Hegeďová • 11.02.2016

Valachy čeká předposlední domácí zápas v základní části. Pokud uspějí, už je Technika Brno nebude moci sesadit z druhé příčky. Vsetínským bude v cestě stát žlutočerný tým z Moravských Budějovic, který potřebuje body k uhájení své šesté příčky hlavně před sedmým Novým Jičínem. Utkání těchto dvou celků startuje Na Lapači v sobotu 13.2. v tradičních 17:30, a jelikož je toto datum blízko svátku zamilovaných, připravil vsetínský klub valentýnskou akci. Pro ty, co se v sobotu na zimní stadion nedostaví, bude ze zápasu připraven online přenos.

Na začátku sezóny nikdo nevěděl, co od týmu z Vysočiny očekávat. Nyní se základní část blíží ke konci a o Moravských Budějovicích už na východě vědí. Vsetínští s tímto soupeřem zatím nezaváhali a všechny vzájemné duely vyšly ve prospěch Valachů. V historicky prvním vzájemném zápase to sice byla Žihadla, kdo se jako první radoval z gólu, Vsetín však stačil ještě v první periodě rozhodnout a po doznění závěrečné sirény se radoval z přesvědčivé výhry 6:2. V dalších dvou zápasech zvítězili Vsetínští poměrem 4:2 a hlavně v posledním utkání s tímto soupeřem se vítězství pro Vsacany nerodilo lehce, a dá se tedy předpokládat, že Moravské Budějovice budou trápit i tentokrát.

ŽIHADLA LADÍ FORMU PRO PLAY-OFF

Moravské Budějovice jsou týmem, který po celou dosavadní sezónu střídal série výher se sériemi proher. Nejúspěšnější období prožil tento celek na konci listopadu a v první půli prosince, kdy se mu podařilo získat plný počet bodů v pěti po sobě jdoucích zápasech, přičemž v jednom z nich na svém ledě přivítali suveréna letošního ročníku z Frýdku-Místku, a připsali si tak cenný skalp lídra. Následně však čekal na další vítězství až do poloviny ledna. Ani nyní nejsou výkony sobotního soupeře Vsetína stabilní. V minulém kole se Žihadlům zadařilo a dokázala porazit Hodonín, jednoho z potencionálních soupeřů pro již blížící se play-off a zápas dle toho také pojala.

Trenér Rech hodnotil zápas s Drtiči těmito slovy: „ Dnes byl k vidění vyrovnaný souboj, navíc nám perfektně zachytal gólman. Mám pocit, že jsme šli vítězství více vstříc. Jinak zápas připomínal opatrné utkání play-off, snaha neudělat chybu byla patrná na obou stranách.“ Jelikož ale ještě není vše uzavřeno, mohlo by se klidně stát, že ve svém prvním čtvrtfinále ve východní skupině druhé ligy narazí jeho svěřenci na sebevědomé a ambiciózní mužstvo Valachů, a proto se dá očekávat, že i do tohoto zápasu nastoupí tým od Třebíče se stejnou vervou a motivací, jako do zápasu proti Oranjes, který si nakonec podmanili poměrem 3:0.

Na čele produktivity se drží tři hráči, kteří do bodové pokladnice týmu přispívají nejčastěji. Jsou to Lukáš Havel (31+24), který svou momentální bilanci stihl získat za 36 zápasů, Filip Matějka (18+31) a Lukáš Paták (18+30), ti nastoupili do všech utkání 2. ligy. V minulém zápase proti Hodonínu se z tohoto tria, které je v první desítce kanadského bodování celé soutěže, dokázal nejvíce prosadit Havel, když ve 37. minutě přihrál na gól Matějky a v poslední desetiminutovce branku sám vsítil. První branku proti Hodonínu obstaral David Horký. Z obránců nastřádal zatím nejvíce bodů Ondřej Šťáva (3+18) a v bilanci +/- si nejlépe vede útočník Ondřej Pěška (+35). V bráně Moravských Budějovic se střídají Milan Máj a Jiří Šťastný. Úspěšnost zákroků prvního jmenovaného je 83,87%, druhého 83,33%, branku Moravských Budějovic tedy střeží vyrovnané duo gólmanů.

VYZRAJE VSETÍN NA MORAVSKÉ BUDĚJOVICE I POČTVRTÉ?

Vsetínu se dařilo, v posledních dvou zápase jeho výkony však nijak oslnivé nebyly. Předtím se sice prezentoval dobrým výkonem proti Frýdku-Místku, který ukázal, že Vsetín může být tomuto celku rovnocenným soupeřem. Už v Kopřivnici sehrál proti místnímu týmu vyrovnanou první třetinu, v půli zápasu se ale jeho hra změnila a utkání ovládl poměrem 5:1. Když na vsetínský led vyjela Břeclav, očekávala se jednoznačná výhra žlutozelených, a stejně tak v minulém kole ve Valašském Meziříčí. Opak byl pravdou. Vítězství nad Lvy ještě dokázal Vsetín vybojovat, na rivala z Valmezu ale nestačil. Pokud budou chtít Vsetínští proti Žihadlům uspět, a ponechat si 100% úspěšnost proti tomuto soupeři, budou muset předvést úplně jiný výkon, než jakým se prezentovali v posledním zápase.

V minulém utkání se Vsetín nedokázal prosadit i přes to, že například ve druhé třetině byl střelecky daleko aktivnější než soupeř. „Neměli jsme dobrý vstup do utkání, potom jsme se sice zlepšili, ale za stavu 1:1 jsme měli určitě přidat víc gólů. Druhá třetina 15:3 na střely pro nás a nakonec stav po čtyřiceti minutách 2:2,“ okomentoval situaci ve středečním zápasu trenér Luboš Jenáček, „máme teď tři zápasy na to, abychom se dali dohromady, a jsem přesvědčený, že v play-off bude naše hra vypadat jinak.“ dodal na konec vsetínský lodivod.

Pokud byla řeč o hráčích Moravských Budějovic, kteří se v tabulce produktivity řadí mezi deset nejlepších, neměli bychom opomenout ani Vsetínské, kteří tam mají také hned trojnásobné zastoupení. Starají se o něj Jan Kolařík, Petr Dvořák a dvoubrankový střelec z minulého zápasu - František Zúbek.

VALENTÝNSKÁ AKCE

Klub chystá, stejně jako v minulém roce, valentýnskou akci se soutěží o ceny! Soutěž ve střelbě na branku bude určena výhradně ženám, kterým se tak naskytne šance „vystřelit“ jednu z valentýnských cen. A co se bude hrát?

Restaurace u Trpaslíka - Valentýnská večeře pro 2 osoby v hodnotě 500 Kč

Hospoda u Čerta - Valentýnská večeře pro 2 osoby v hodnotě 500 Kč

Restaurace U Lva - Valentýnský poukaz ke konzumaci v hodnotě 300 Kč

A kromě toho, všechny ženy a dívky, které v sobotu na stadion přijdou v mužském doprovodu, budou mít vstup na utkání zdarma!

PERMANENTKY NA PLAYOFF

V sobotu 13.2. při utkání si bude možno vyzvednout a zaplatit objednané permanentky na playoff na pokladně č.3 - napravo od hlavního vchodu od 16,30 hod do začátku 2.třetiny utkání s Mor.Budějovicemi.
Cena permanentek je 450 Kč na stání, 630 Kč na sezení. Permanentky se budou vydávat na jméno, které bylo na objednávce. U permanentek na sezení bude potřeba předložit permanentku na základní část.

Další prodej těchto objednaných permanentek proběhne další sobotu 20.2. při utkání s Hodonínem.

Sestavy z minulého kola:

HC Moravské Budějovice 2005: Šťastný – Peroutka, Randa, Jaroš, Sechovec, Pelikán,Sobotka, Kliment, Šťáva – Matějka, Rytnauer, Havel, Paták,Trojan, Horký, Krutiš, Vlašín, Lander, Lupač.

VHK Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Žák, Báchor, Ambruz – Kolařík, Vávra, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vítek, Abdul, Hrazdira, Finsterle, Kajaba, Daněk, Hruška.