Na ráně je Martin Altrichter

Václav Trávníček • 26.10.2005

V s e t í n – Dalším hokejistou, kterému mohou vsetínští fandové posílat dotazy, je nová brankářská posila Martin Altrichter. Populární „Alťák“ nebo též „Alkáč“, jak je gólman mezi fanoušky zván, odpoví na vaše otázky ještě před „valašským“ derby Vsetín – Zlín. V tom se dvaatřicetiletý gólman postaví proti svému bývalému klubu, odkud před týdnem dorazil na Vsetín.

Martin Altrichter působil v týmu zlínského Hamé, ale pro letošní sezonu mu připadla role náhradního brankáře. Proto jej potěšila dohoda mezi kluby, díky níž se mohl přes kopec Syrákov přesunout do sousedního Vsetína. „Jsem rád, že si tady zachytám,“ hlásil Altrichter po prvním utkání za Valachy. Jisté je, že ve vsetínském kádru vydrží nejméně do poloviny listopadu. „Co bude dál, to opravdu nevím. Jestli zde zůstanu delší dobu bude záviset na tom, jak se kluby dohodnou. To jde ale úplně mimo mne,“ říkal.

Přestože Vsetínští doposud nedokázali vyhrát, Altrichterovi se v novém působišti daří. Pravidelně patří k nejlepším hráčům na ledě.

Martina Altrichtera se můžete ptát ZDE.