Na návrat jsem se těšil, přiznává Ondřej Holomek

Helena Hegeďová • 12.05.2017

„Myslím si, že patřím k defenzivnějším hráčům a občas je taky třeba trochu přitvrdit muziku,“ popisuje se šestadvacetiletý obránce Ondřej Holomek, který je jednou z prvních posil valašského kádru pro nadcházející sezónu. Vsetínský odchovanec hájil v minulé sezóně barvy Havířova, kromě toho se mu však podařilo nakouknout také do nejvyšší české soutěže. „S tou extraligou to bylo takové hraní nehraní. Spíše jsem k ní načuchl,“ říká o svých sedmi startech v dresu Zlína. Nezanevřel ale ani na svůj mateřský klub. „Když jsem měl čas, tak jsem samozřejmě na vsetínské zápasy zavítal, musel jsem kluky trochu podpořit."

Ondřeji, jak se zrodil vás příchod na Vsetín?
On už se vlastně zrodil vloni, kdy jsem tady měl jít. Tehdy to ale bohužel nevyšlo. Minulá sezóna nebyla z mojí strany moc povedená, ale i přes to mě ze Vsetína oslovili. Jsem za to velice rád, a o proto jsem neváhal a na nabídku přistoupil.

Jak byste popsal svou hru?
Myslím si, že patřím k defenzivnějším hráčům a občas je taky třeba trochu přitvrdit muziku (smích), ale to se bude samozřejmě všechno odvíjet od toho, co mi řeknou trenéři.

Takže ještě nevíte, jaká bude vaše úloha v týmu?
O ničem takovém jsme se ještě s trenéry nebavili, takže v tento moment je to otázka spíše na ně.

V minulé sezóně jste okusil i extraligu, je to cenná zkušenost?
Loni jsem v sedmi utkáních nastoupil za Zlín, takže s tou extraligou to bylo takové hraní nehraní. Spíše jsem k ní načuchl. Hlavně jsem působil v první lize, a proto se osobně řadím mezi tyto hráče. Zkušenosti z extraligy se samozřejmě mohou hodit, ale nyní se budu snažit pomoci týmu.

I když jste v dresu Zlína odehrál jen pár zápasů, určitě jste nějak vyhodnotil rozdíly mezi extraligou a první ligou…
Rozdíl je tam spíše ve zkušenostech, zkušenější hráči hrají jinak, klidněji. První liga je taková divočejší. Další konkrétní rozdíly jsou spíše drobnější, ale styl hry je určitě trošku jiný.

Jste vsetínským odchovancem, sledoval jste zápasy VHK?
Když jsem měl čas, tak jsem samozřejmě na vsetínské zápasy zavítal, musel jsem kluky trochu podpořit. Pravidelně jsem tu býval hlavně na závěrečné zápasy, protože nám v Havířově skončila sezóna dříve než Vsetínu.

Určitě vám tedy neunikla tolik opěvovaná atmosféra, jak se na ni těšíte?
Na fanoušky a kulisu při zápasech se těším hodně. Na návrat na Lapač jsem se těšil celkově a jsem rád, že tu budu moci opět nastupovat.

Znal jste se s někým ze současného kádru?
Řekl bych, že jsem před příchodem znal většinu kluků. Podle jména určitě všechny a některé i osobně.

Jaké jsou ambice v nadcházející sezóně?
Ambice týmu jsou nejvyšší, obecně jako všude a vždycky, jinak by ta sezóna neměla cenu a nešel bych do ní. Cílem je určitě play-off, dál je to pak otevřené.

Do začátku ligy ovšem ještě nějaký ten čas zbývá, jaká bude vaše letní příprava?
Zrovna nás čeká druhý trénink, zatím máme za sebou jenom takový seznamovací fotbal na zahřátí. Dneska se to rozjíždí, tak uvidíme, s čím trenéři přijdou a jaký bude systém letní přípravy.

FOTO: DENÍK/Jan Karásek