Musíme zlepšit koncovku, ví Václav Klabačka

Michal Veselý • 14.09.2008

V s e t í n - Je nejmenší útočník na soupisce Valašského hokejové klubu, na ledě však dnes Václav Klabačka patřil k nejaktivnějším hráčům: dostal se do dvou velkých šancí. Po hříchu ani jednu ze svých šancí neproměnil a tak se nemohl stát „velkým“ mužem zápasu. Minulý týden se mu v okresní fotbalové soutěží dařilo střelecky lépe a svou brankou rozhodl o výhře Mysločovic. Svým hokejovým výkonem však dnes rozhodně nezklamal, po zranění spoluhráče Gergely nastoupil ve druhém útoku a neustálým pohybem motal hlavy obraně hodonínských Drtičů. K rozhovoru se mu ze začátku moc nechtělo, ale ochotně se rozpovídal nejen k utkání.

Vašku, ze začátku zápasu jste mi přišli hodně nervózní. Bylo to tak?
Je to tak, byli jsme nervózní z té velké návštěvy. Někteří z nás na to nejsou zvyklí, třeba já. Nervozita tam byla a trošku nám svazovala ruce.

Jak ses těšil na dnešní zápas?
Těšil jsem se moc. První zápas, ještě k tomu s Hodonínem... Jejich fanoušci taky dojeli, atmosféra byla myslím dobrá, jen chyběly ty góly.

První třetina skončila bez branek, ale měli jste dlouho dvojnásobnou přesilovku...
Tam to byla škoda, to jsme měli využít. Přesilovky musíme do příštích zápasů vylepšit.

Co dnes rozhodlo o vítězství Drtičů?
Dali víc branek (rozesměje se). Nevím, asi byli o něco lepší. My jsme byli hodně vylučovaní, hlavně ve třetí třetině. Rozhodlo asi vyloučení, při kterém jsme dostali branku na 1:3.

Ty jsi měl ve druhé třetině dvě výborné šance, můžeš nám ty situace trošku přiblížit?
První neproměněná šance mě mrzí hodně, Rajnožka (Pavel Rajnoha - pozn.) mi to krásně hodil od modré čáry a já netrefil prázdnou branku - nechápu. Ta druhá šance byla v oslabení, Holeš mi krásně namazal, já jsem ujížděl s Gajdošíkem, ale ani z toho branka nepadla. Dnes nám to v koncovce fakt nešlo.

Co říct k výkonům brankářů?
Lukáš Plšek toho už víc chytit nemohl. No a hodonínský Holeš byl taky výborný, nemohli jsme ho překonat.

Začínal jsi ve třetí formaci, ale brzo ses přesunul do druhé, proč?
Zranil se Dalibor Gergela, myslím, že v prvním nebo druhém střídání. Má něco s kolenem, vypadá to, že bude chybět dýl.

S čím půjdete do dalších zápasů?
No tak to je jasné, musíme proměňovat šance a nesmíme být tak často vylučovaní.

Dalibor Gergela na sebe v jednom rozhovoru prozradil, že se nedávno oženil, co bys o sobě řekl ty?
Já se určitě zatím ženit nehodlám (směje se). Opravdu nevím, co by mohlo fanoušky zajímat. Na Vsetíně se mi líbí, lidi nám fandi, jsem tu rád.

Otázka na závěr, který sport je lepší, fotbal nebo hokej?
(Nahlas se rozesměje) Tak k tomu se nebudu vyjadřovat.