Musíme být trpěliví, i když moc času nezbývá, má jasno Jaroslav Markovič

Redakce • 07.11.2017

Na Vsetín dorazil před sezonou, o své místo musel bojovat a vyplatilo se. Jaroslav Markovič je se třinácti body druhým nejproduktivnějším hráčem Valachů a jedním ze základních stavebních kamenů sestavy. Jak se na Vsetíně zabydlel? Jaká je aktuální situace v kabině? A na další dotazy odpovídal dvaatřicetiletý rodák z Martina.

Vraťme se ještě k poslednímu utkání s Motorem. Síla jejich týmů je velká, ale osm branek jste asi na jejich ledě inkasovat nechtěli. Co se stalo?
Do zápasu jsme šli s úplně jiným plánem. Bohužel nám nevyšel úvod, šli jsme do čtyř a dostali jsme gól. Zápasy, kdy brzy prohráváme nám nejdou, začneme panikařit a Motor poté ukázal svou sílu a byl jednoznačně lepší. Zápas jsme prostě v hlavách vůbec nezvládli.

Jaká je v kabině nálada? Po takových porážkách (Havířov, Motor) je asi dobře, že přišla reprezentační pauza?
Asi ano. Po zápase se Slávií byla v týmu taková euforie, ale poté přišel zápas s Havířovem, který nás hrozně mrzí. Byli jsme lepší, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Nálada dobrá moc není, odešli hráči, přijdou hráči, takže není to zatím tak, jak bychom si asi všichni v týmu představovali. Nevěšíme hlavy a dáme se během pauzy do kupy. Los soutěže je nyní k nám trochu přívětivější, takže se budeme chtít nakopnout.

Patříte k těm zkušenějším hokejistům v týmu. Zažil jste už takové situace, kdy herně to většinou není špatné, ale výsledky se nedostavují?
Zažil jsem spousty specifických sezón. Třeba doma v Martině, kdy jsme během sezony devět zápasů v řadě vyhráli a poté deset utkání v řadě prohráli. Byla to taková sezona jako na houpačce. Vím, jak se kluci v kabině cítí, nepadá to mně, ani ostatním, kterým by ty branky padat měly. Razím jedno heslo: Po každé bouřce vyjde slunce. Musíme si věřit, máme dobré hráče, tréninková morálka je asi nejlepší, jakou jsem kariéře zažil. To se musí projevit a já věřím, že se to projeví. Musíme být trpěliví, i když toho času už příliš nezbývá. Věřím, že to brzy zlomíme.

V první lize jste předchozí dvě sezony působil ve Slavii. Dá se nějak porovnat působení tady a tam?
Ve Slavii byl jasný cíl, a to postoupit do baráže a hrát extraligu. Nepodařilo se to. Slavia byla brána jako favorit soutěže, Vsetín je nováček. Nikdo možná od nás nic nečeká, ale je tady za klubem velká historie a každý chce vyhrávat. Nikomu se nelíbí být v tabulce tak nízko jak jsme. WSM liga má svá specifika. V lize je spousty mladých hráčů, kteří jezdí celý zápas nahoru dolů a kdo se tomu nepřizpůsobí, tak to je pro něj velmi těžké. Není časový prostor na nic. V některých zápasech na to bohužel trpíme. Myslím si však, že během dvaceti odehraných zápasů už jsme se oťukali a je na čase to zlomit a dostat se na pozitivní vlnu výher. Věřím, že půjdeme tím správným směrem.

Na Vsetíně jste už čtvrt roku, tak jak byste jej zhodnotil?
Šel jsem na Vsetín s trochu malou dušičkou. Byl jsem tady jen na zkoušku. Dostal jsem měsíční smlouvu, ale dělal jsem všechno proto, abych tady mohl zůstat. Nemám tady k ničemu žádné výhrady, ať už jde o kabinu, vedení, fanoušky, kteří jsou mimochodem neskuteční. Jak jsem zažíval na Slovensku nejlepší fanoušky v Martině, tak nyní mám možnost zažít i ty nejlepší fanoušky v Česku. Ohledně hokejové stránky tedy nemůžu nic vytknout. Co se týče mimo hokejového života, tak příliš mnoho času na Vsetíně netrávím. Domů to mám kousek, takže jezdím často za rodinou. Pokud jsem na Vsetíně, tak jsem ještě neměl s ničím problém a cítím se tady dobře.

Jak trávíte večery, kde bydlíte, co děláte?
Před zápasem bydlím v penzionu, jinak jezdím domů jak jsem říkal. Poslední dobou si někteří spoluhráči zvykli chodit ke mně na večeře. Byl u mě David Březina, Filip Dundáček nebo Jaroslav Pavelka. Mám rád vaření, klukům jsem to navrhl a už si na to zvykli. Věřím, že mě taky někdy pozvou a něco uvaří. Jenom si nejsem jist, jestli to půjde jíst (směje se).

#vhk #kluciVakci @vojtasilhavy @dundacek_filip @david_brezina24 #somvaril 💪💪💪

Příspěvek sdílený Jaroslav Markovic (@dzajro61),

Jak vstřebáváte odchod kapitána, čekal jste to, řešilo se už kdo převezme céčko?
Je to šok pro celou kabinu. Radim se rozhodl tak jak se rozhodl a je třeba to akceptovat. Jak už jsem říkal, musíme dát hlavy vzhůru. Kdo to převezme je jedno, ale my starší hráči to musíme vzít na sebe. Je to na nás, abychom kabinu stmelili a ukázali správný směr mladším hráčům. Pokud je kapitán ten nebo onen, tak na tom nezáleží. My starší tomu mužstvu musíme pomoci společně, abychom šli správným směrem.

Příští týden ve středu vás čeká Prostějov, se kterým jste naposledy ztratili vyhraný zápas. Jaká bude motivace je porazit a zvítězit?
Jak už jsem říkal předtím, tak los je k nám nyní přívětivější a ty následující zápasy chceme vyhrát. Prostějov máme na řadě první a od toho utkání se chceme odrazit. Každý soupeř je porazitelný, pokud budeme hrát svou hru. Musíme mít více štěstí při koncovce. Nechci, aby to vyznělo tak, že je to nějaká výmluva, ale myslím že mužstvo nehraje tak špatně, jak hovoří výsledky. I tak musíme přidat. Věřím, že proti Prostějovu se nakopneme k lepším výsledkům

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov