Letní příprava vrcholí, poslední týden ve znamení soustředění

Klub • 22.06.2015

Tolik neoblíbená část sezony se chýlí ke konci. Před hokejisty Vsetína je poslední týden suché přípravy a ten se ponese v duchu soustředění. Po skončení okurkové sezóny nastane měsíční odpočinek před nástupem na led a startem přípravných zápasů. Ještě předtím, si však mládežníci naplno užijí poslední týden přípravy, který se ponese ve znamení soustředění.

Jako první vyrazili na své soustředění hráči 5. až 8. tříd, když už v neděli 21.6. zamířili na penzion Gaudeaumus ve Velkých Karlovicích. Hráči této kategorie si dopřávali každý pátek trénink na kolech a ani po cestě do penzionu tomu nebylo jinak. Sraz byl odpoledne před pondělím u zimního stadionu a mládežníky čekala 30km dlouhá túra. I přes občasný déšť všichni cestu zvládli a mohou si tak do středy užít náročný program v krásném prostředí penzionu.

Soustředění si užijí i mladší dorostenci, kteří v pondělí vyrazili do Horní Lidči. Tam budou nabírat další porci tréninkových jednotek před již zmiňovaným červencovým volnem.

Taktéž starší dorostence čeká soustředění. To se bude konat poslední víkend v červnu v Bystřici pod Pernštejnem v novém sportovním areálu. To nejpodstatnější je, že se zde nachází i ledová plocha, na kterou se hráči staršího dorostu mohou těšit. Dvoufázový trénink na suchu a na ledě naše mladíky určitě velmi dobře připraví na novou sezonu.

Takové minisoustředění si užijí i ti nejmenší. Hráči 2. až 4. tříd se sejdou v sobotu v Aktivity parku na Všemině, tam je sice nečeká ledová plocha, ale při hezkém počasí budou moct procvičit své plavecké umění.

Pouze muži a junioři dokončí svůj letní cyklus bez soustředění, ale o to větší chuť budou mít na srpnové tréninky na ledě.

Vsetínští žáci odcestovali do Karlovic