Kůdela letí na mistrovství světa v in-line hokeji

Michal Veselý • 25.06.2008

V s e t í n – Také vsetínský klub bude mít zastoupení na blížícím se mistrovství světa juniorů v in-line hokeji, které se koná ve Philadelphii. Branku českého národního týmu bude hájit Hynek Kůdela, v defenzívě mu bude pomáhat obránce Petr Štindl. Mladí reprezentanti odlétají ve čtvrtek ráno směr USA, kde 29. června začíná šampionát. Finále je na programu 2. července. Na mistrovství světa organizace FIRS obhajují čeští mladící stříbrnou příčku.

„Na mistrovství světa se moc těším, loni mě klub nepustil, a proto mám letos velkou motivaci hrát, šampionát se přece nehraje každý den," říká loňská opora vsetínských juniorů. Ze žlutozelených nebude ve Philadelphii sám, v obraně nastoupí Petr Štindl, který získal s IHC Devils Prozax Zlín mistrovský juniorský titul v extralize. Oba vsetínští mladící nebudou mít určitě problémy se seznamováním se spoluhráči, většina mužstva hraje v extralize za Zlín.

Systém turnaje je tradiční. Deset mužstev bude rozděleno do dvou skupin po pěti. Česko se utká s Němci, Kolumbií, Novým Zélandem a nováčkem Kanadou. Ve druhé skupině se představí i exotický výběr Namíbie a také největší favorit a obhájce titulu, domácí USA. Do vyřazovacích bojů se kvalifikují první čtyři týmy. Pro český tým bude klíčové vyhnout se USA, to znamená postup z prvního místa. „Skupina bude hodně zajímavá, Kanada je nováček, tak nevíme co od ní čekat. Němci mají takové ulítané mužstvo, určitě je ale v našich silách skupinu vyhrát,“ říká odhodlaně mladý brankář, který po loňském stříbrném úspěchu myslí na nejvyšší příčku. „Mužstvo máme dobré, tak proč se nepokusit o příčku nejvyšší," věří Kůdela.

A co Hynkova hokejová budoucnost? „Příští rok bych měl chytat za Kladno, měla by to být hotová věc,“ říká o pokračování své kariéry.

Nezbývá než mladému brankáři popřát hodně štěstí. A to nejen na mistrovství světa.