Kdyby dali ještě jeden gól, tak bychom byli úplně vyšťavení, přiznává Roman Půček

Helena Hegeďová • 22.02.2018

Po první třetině domácího zápasu proti Mladé Boleslavi starší dorostenci prohrávali. Jednobrankové manko ale rychle smazali a naopak si vydobyli náskok. "Říkali jsme si, že chceme po zbytek zápasu podat lepší výkon, než byl ten v první třetině," osvětluje Roman Půček situaci v kabině po první dvacetiminutovce. Nejnáročnější ale byla pro Vsetín třetí třetina, ve které dokázali Bruslaři vyrovnat. "Ve třetí třetině nás zavřeli, takže kdyby tam dali ještě jeden gól, třeba nějaký hodně smolný, tak bychom byli úplně vyšťavení a už bychom to nemuseli dorovnat. Zaplať pánbůh jsme to ubránili a v prodloužení urvali."

Romane, jaké bude vaše hodnocení dnešního zápasu?
Chtěli jsme vyhrát za tři body, ale teď jsme rádi i za dva. Musím pochválit kluky za dobrý výkon, vyhráli jsme, bereme to a jdeme dál. Máme teď před sebou pět zápasů a pokusíme se urvat co nejvíce bodů.

Co jste si vlastně řekli před začátkem této části soutěže?
Tak jsme na čtvrtém místě a máme tam nějaké manko na přední příčky, konkrétně se potřebujeme dotáhnou na druhé místo, abychom postoupili do play-off. Řekli jsme si, že do toho musíme jít naplno, podávat co nejlepší výkony a dneska teda vyhrát za tři body, což se nepovedlo, ale jsme rádi i za výhru v prodloužení.

Dá se tedy říct, že jste spokojeni s dnešním výkonem?
Mohlo to být za tři body. Vždycky tam bude nějaká rezerva, ale jsme šťastní i za dva, protože jsme mohli odejít bez bodu.

Na začátku druhé třetině jste srovnávali na 1:1. I v té první jste k tomu ale měli prostor, co jste si tedy řekli o přestávce?
Říkali jsme si, že chceme po zbytek zápasu podat lepší výkon, než byl ten v první třetině. Chtěli jsme do toho jít naplno, což se nám za určitých podmínek i povedlo, ale vždycky tam jsou rezervy.

Ve druhé třetině jste si vybudovali dvoubrankový náskok, který se vám však nepodařilo udržet. Čím to bylo?
Tak já jsem tam měl ještě šanci za stavu 3:1, takže tu kdybych proměnil, tak by to bylo 4:1 a mohl to být úplně jiný zápas. Nestalo se tak a soupeř hrál výborně. Vyrovnal na 3:3 a my jsme se potili do poslední chvíle. Ve třetí třetině nás zavřeli, takže kdyby tam dali ještě jeden gól, třeba nějaký hodně smolný, tak bychom byli úplně vyšťavení a už bychom to nemuseli dorovnat. Zaplať pánbůh jsme to ubránili a v prodloužení urvali.

Gólem v přesilovce jste navýšil na 3:1, co se před brankovištěm soupeře událo?
V té chvíli už jsem přetáhl střídání, byl jsem na ledě přes minutu. Kluci to tam výborně vybojovali, Tom Ondračka mi to dal zpoza brány a já už jsem jenom poslal kotouč do branky, takže je to určitě hlavně jeho zásluha.

Mladá Boleslav má jedno z nejlepších oslabení v lize, šlo to poznat?
Abych pravdu řekl, tak tady ta informace se ke mně nedostala, ale oslabení měli určitě výborné. Stejně tak přesilovky.

Zmiňoval jste, že ve třetí třetině vás soupeř držel pod tlakem. Vy jste se ale zase dostali do šancí v úplném závěru zápasu. Nezamrzelo to, když jste mohli rozhodnout jen pár sekund před koncem?
Samozřejmě, že to zamrzí. Šancí na zkorigování zápasu na 4:3, a abychom brali všechny tři body, bylo více. To samé ale na druhé straně. Myslím si, že to byl z obou stran dobrý výkon.

V prodloužení už to bylo jen o vás, Mladou Boleslav jste nepustili ke kotouči a rychle jste rozhodli. Jak vypadala tato branka?
Ve středním pásmu se odrazil puk k Tomovi Ondračkovi, a ten mi to dal na levaso. Já jsem si prohodil obránce, zavezl puk za branku a z otočky jsem to poslal na Dana Klímka, který dal gól, takže jsme vyhráli.

Další zápas vás čeká už zítra...
My teďka musíme hlavně dobře zregenerovat. Musíme si s klukama říct, co bylo dobře, co bylo špatně a zítra musíme přijít nastartovaní na nový zápas a jít do toho stejně naplno jako dneska

Myslíte, že zápas nějak ovlivní to, že vy jste hráli dneska a Olomouc má za sebou téměř dvoutýdenní zápasovou pauzu?
Může tam být nějaká malá výhoda, jelikož jsme se tímto utkáním dostali do zápasové tempa, ale určitě bych v tom neviděl nic velkého. My se teď musíme dobře vyspat, najíst a zítra do toho jít od začátku.