Karviná ještě nevyhrála. Prodlouží ji Vsetín čekání na body?

Redakce • 18.09.2015

Utkání třetího kola sehrají vsetínští hokejisté v sobotu v Karviné. V sestavě bude také nová posila Lukáš Finsterle. Zápas začne netradičně již v 13:30 a Valaši v něm budou chtít získat zpět body, které ztratili ve středu doma s Technikou Brno. Karvinský tým je plný mladíků, věkový průměr mu "kazí" jen obránce Petr Gulda, který i v neuvěřitelných devětačtyřiceti letech hraje třetí nejvyšší soutěž. Svěřenci trenéra Josefa Štoudka letos ještě nebodovali a půst chtějí ukončit právě proti Vsetínu.

Vsetínští hokejisté mají za sebou nepovedený domácí duel s Technikou Brno. Ačkoliv ve středu na Lapači sahali po třech bodech, nakonec nezískali žádný. Všechny si totiž s sebou odvezl tým z jihomoravské metropole. "Nešla nám oslabení, dostali jsme z nich tři branky. Všechny góly, které jsme inkasovali, byly jako přes kopírák, střela a z dorážky nám to tam spadlo. Musíme zvýšit důraz před vlastní branou," velel po porážce 3:5 vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Na rozdíl od Vsetína, který si užil vítěznou radost v 1. kole, se Karvinští letos z bodů ještě neradovali. Nejprve podlehli Opavě 3:4, ve středu pak inkasovali tvrdý direkt od hodonínských Drtičů 2:7.

"Zbytečná vyloučení a obrovské individuální chyby našich hráčů zapříčinily to, že v padesáté minutě to bylo o tři branky a bylo vlastně vymalováno," litoval trenér Josef Štoudek. "Mrzí nás, že to skončilo 2:7 a vypadá to, jako velká darda, ale kdo zápas viděl, musí uznat, že do poloviny poslední třetiny to bylo vyrovnané utkání," hledal pozitiva.

Kdo bude mít důvod k radosti po utkání Vsetína s Karvinou, to se dozvíme v sobotu odpoledne. Duel na karvinském ledě startuje už v 13:30. Pokud se na zápas nemůžete dostavit osobně, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím změn stavu.

Novinky z kabiny

Poprvé v sezoně bude v sestavě Vsetína také nová posila pro tuto sezonu Lukáš Finsterle, jehož start doposud brzdily administrativní záležitosti k hostování, které byly ke konci tohoto týdne vyřešeny. Na led v Karviné dnes však nevyjede kapitán Daniel Vaněk, jenž utrpěl v zápase s Technikou Brno zranění naražených žeber.

Předpokládané sestavy:

Karviná: Gleich (Pútec) - Franek, Černín, Fišera, Galík, Javín, Ďuriš, Deutsch, Gulda - Chomič, Foltýn, Opravil, Václavík, Vyčesaný, Křibík, Malík, Kasperlík O., Kasperlík M., Barnošák, Pobuta, Juhasz.

Vsetín: Hromada (Plšek) – Hryciow, Tesařík, Nedbálek, L. Vrba, Žák, Řezáč, Báchor, Žabčík – Zúbek, Dvořák, Kolařík – Slováček, Vávra, Ambruz – Kubo, Ondráček, Vítek – Finsterle, Daněk, Hruška - Jurík