Junioři vyráží do Čech: podaří se jim konečně bodovat?

Kristýna Guricová • 30.10.2008

V s e t í n – Vsetínští junioři mají za sebou nepříliš povedené tří-zápasové představení na vlastním ledě. I přes to, že ve všech třech posledních utkáních Valaši vedli, ani jedno bohužel do vítězného konce nedovedli a do tabulky si tak nepřipsali ani bod. O nadcházejícím víkendu mají před sebou žlutozelení dlouho cestu do Čech, kde se nejprve střetnou v pátečním utkání s Kladnem, aby o den později vyrazili na led Energie do Karlových Varů. Zda se jim podaří z tohoto tažení vybojovat alespoň nějaké body je otázkou, která bude zodpovězena v nejbližších dnech.

HC KEB Kladno: 13. místo, 26 bodů, skóre 60:60

Kladenští jsou společně s Chomutovem jediným týmem, kterému se v letošní sezóně nepodařilo proti celku Vsetína zabodovat. V posledním vzájemném utkání, hraném Na Lapači, se totiž zelenožlutým podařilo vydobýt si vedení 4:0, které drželi až do 40. minuty. I přes to, že Kladenští snížili na 5:2, do konce utkání se už skóre neměnilo a domácí si tak připsali v 5. kole své první tříbodové vítězství. Nutno však podotknout, že od té doby uplynulo hodně času a právě v posledních třech domácích utkáních se Valachům bodovat nepodařilo, i přes to, že vždy vedli. Do branky Středočechů se nejspíš opět postaví pro vsetínské fanoušky známá tvář – Hynek Kůdela, který byl u toho, když Valaši před dvěma lety vyhráli juniorský titul.

Kladenští jsou momentálně se ziskem 26 bodů na 13. místě v tabulce juniorské extraligy. Přesně polovina, tudíž osm zápasů, byla pro hráče KEBu vítězná. Nejvyšší výhru si páteční soupeř Vsetína připsal proti Havířovu před třemi koly, kdy porazil na vlastním ledě celek Havířova v poměru 5:0. Když prohra, tak většinou rozdílem tří branek, avšak výkony kladenského mužstva, jsou vesměs vyrovnané, což dokazuje také fakt, že skóre vstřelených vs. obdržených branek je 60 ku 60.

Při pohledu do hráčských statistik extraligy juniorů se hráči Kladna nemusí vůbec stydět. Na první příčku sice prozatím nedosáhli, avšak Antonín Melka, který je na pozici druhé, nasbíral pro tuto chvíli v sedmnácti utkáních 30 bodů, za 17 branek a 13 asistencí, a na první příčku mu schází pouhý jeden bod. Stejný počet bodů má i Jakub Mužík, kterému se v letošní sezóně daří spíše na branky přihrávat, svým kolegům asistoval již 20-krát a sám nadělil soupeřům do branek 10 zásahů.

HC Energie Karlovy Vary: 18. místo, 21 bodů, skóre 45:49

Výkony karlovarského týmu v letošní sezóně nejsou takové, jaké by se po velice úspěšné loňské sezóně dalo očekávat. Sezóna 2007/2008 byla totiž pro svěřence Jiřího Neubauera ta nejdelší možná. Karlovarští junioři sehráli poslední utkání až 21. 3. na ledě Zlína, kdy bojovali v rozhodujícím zápase finálové série právě s Berany. Utkání se nakonec lépe vydařilo Západočechům a tak se v Karlových Varech mohlo slavit. Letošní výsledky tohoto týmu však nejsou příliš oslnivé, ze 17 utkání vzešli Západočeši vítězně pouze šestkrát, jednou protáhli utkání do prodloužení a jednou do samostatných nájezdů, úspěšní však nebyli ani při jednom z nastavení a proto se v červených číslech tyčí hned 11 zápasů.

Nejvíce branek však Karlovarští nastříleli v 6. kole, bohužel právě proti Vsetínu a konečný stav utkání se zastavil na čísle 3:7. Zelenožlutým se v Karlových Varech příliš nedaří, i v předešlé sezóně si ze západu Čech přivezli nejvyšší loňskou prohru - 13:0. Karlovy Vary se navíc v poslední době výkonnostně zvedají a v posledních 7 utkáních ztratily všechny body pouze jedinkrát za prohru 0:1 s Havířovem. Ve zbývajících šesti zápasech vždy alespoň bodovaly a Valaši to tak na jejich ledě nebudou mít vůbec snadné.

Nejproduktivnějším hráčem Karlovarských je Tomáš Rohan, který nasbíral v letošní sezóně prozatím 15 bodů (7+8), což je číslo, které ho řadí těsně za brankově nejužitečnějšího hráče Vsetína - Jakuba Pořického. Na záda mu však dýchají také Miroslav Majer a Jan Topinka, kteří na Rohana ztrácejí jeden, respektive dva body. Jak dopadne duel Valachů a Západočechů můžete sledovat v sobotu odpoledne i vy, prostřednictvím našich webových stránek.

Letošní vzájemná utkání:

Valašský hokejový klub - HC Rabat Kladno 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) Branky a nahrávky: 14. Červenka (Surovec), 20. Surovec, 29. Pořický (Kocur), 36. Martyčák (Vávra), 55. Surovec (Červenka, Šimurda) - 40. Křepelka (Stehlík, Pour), 52. Blaha (Mužík, Máša).

Valašský hokejový klub - HC Energie Karlovy Vary 3:7 (1:5, 0:2, 2:0) Branky a nahrávky: 15. Plachtovič (Surovec), 48. Vítek (Gančařík), 51. Sýs (Fabián) - 1. Rohan (Topinka), 3. Jakuba (Hudák), 10. Hampl, 17. Rohan (Topinka), 18. Topinka (Rohan), 33. Majer (Rohan), 40. Topinka (Majer).

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Hromada - Jaškin, Šimurda, Farda, Sznapka, Štindl - Němec, Vítek, Szabó, Kubo, Červenka, Surovčík, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Pořický, Vávra, Sýs, Valigura, Sadil.

Kladno: Kůdela - Kužel, Vyskočil, Vrba, Šmíd, Slánský, Pulchart, Pour - Suk, Bečvář, Melka, Křepelka, Máša, Medřický, Kupec, Mužík, Hrdlička, Strnad, Eberle, Hošek

Karlovy Vary: Hruška - Schmidt, Ryžuk, Přindiš, Tollinger, Šik, Rohan - Flieger, Jakubal, Záhora, Chajlavin, Vaněk, Vachovec, Hampl, Topinka, Hudák, Rohan, Mareček, Majer