Junioři se balí na předehrávku do Olomouce

Petr Vychopeň • 22.10.2007

O l o m o u c - Úterý 23. října. Toť další pikantní den, v němž si ovečky trenéra Tabary nasadí své brusle, naleští hole a vyjedou vstříc dalšímu střetu. Tentokráte se budou přetahovat o body na kluzišti Olomouce. Té Olomouce, za niž se od sezóny 2007/08 objevuje v soupisce i Daniel Vrdlovec, kdysi stavební kámen vsetínských úspěchů. To nás nenechalo klidnými a tak jsem se teď už forvarda Mory vydali zeptat, jak onu pikantnost souboje vnímá, nebo jaké šance dává svému týmu. Oponovat mu bude samozřejmě i jeden z řad zelenožlutých, jmenovitě Libor Haschka. Zda budou pohledy hráčů kráčet ruku v ruce se skutečností, či se jejich tipy budou dotýkat přímky s nulovou pravděpodobností, se dozvíme již v úterý.

„Zápas to bude bezpochyby vyhecovaný, ale musíme vyhrát my,“ odhodlaně líčí Libor Haschka.

„Máme za sebou těžké duely v Praze, kde jsme uspěli na padesát procent, avšak síly na střet s Olomoucí nám jisto jistě nechybí. I když víme, že to nebude nic lehkého, jedeme si pro plnohodnotný zisk bodů. Musíme si dát pozor na dobrý obranný styl domácích, zaměříme se hlavně na disciplínu a zlepšit je třeba i něco v naší defenzívě. Pokud si to všechno pohlídáme, od tří bodů nás nebude dělit nic.

Napomůže Libor Haschka zelenožlutým ke triu bodů i v úterý, či nikoliv?

Taky víme, že si musíme dát pozor na kdysi jednoho z nás, Daniela Vrdlovce. Víme, že se nevyplatí mu dávat velký prostor ke hře, takže uděláme všechno pro to, abychom ho a vůbec celý olomoucký celek ubránili. Každopádně Dankovi dáme pořádně zabrat (smích), bude to taky věc motivace. Nic se ale nemění na tom, že ze zápasu prostě musíme odejít se ziskem tří bodů.“

Daniel, přezdívaný "Vrdla" má jasno: „Na utkání se těším, ať dopadne jakkoliv!

„My se zatím setkáváme se střídavou formou. Někdy se nám daří excelentně, někdy náš výkon pokulhává. Nicméně pracujeme na tom, abychom ze sebe dostali vždy maximum a myslím si, že to bude jen lepší a lepší neboť máme výborný tým. Nebýt toho, že někteří z nás místo juniorských duelů ochutnávali příchuť hokeje za áčko, mohli jsme vyšplhat o nějakou tu příčku v tabulce ještě výš. Nicméně v plné sestavě máme svoji sílu. I když pro mé spoluhráče bude úterní duel jako každý jiný, já pociťuji výjimečnost.

Daniel Vrdlovec zastihnut fotoaparátem v době, kdy své služby poskytoval Vsetínu.

Hrát totiž proti svým kamarádům, kteří mě tak dlouho obklopovali a s nimiž jsem dřel na ledě za jeden provaz, to není každý den. Přes to, že se mi hlavou honí spousta věcí, tak se budu připravovat a soustředit jako na každý mač. Já a vůbec celý tým si jdeme pro tři body a to, že hraji proti Vsetínu mi dodává takovou bonusovou motivaci. Rád je po takové době všechny spatřím, těším se taky na bývalé spolubydlící Fardise a Musu, se kterýma jsem trávil spoustu času.“

Ač se ozývá z obou stran řeky: Chceme tři body, jednomu z nich se tohle přání nevyplní. O tom, kolik bodů kdo posbírá a kdo bude tím méně či více šťastným, se dozvíme už zítra ve večerních hodinách!