Junioři padli v poslední třetině. Konečné skóre 6:11

Kristýna Zigmundová • 07.01.2016

Vsetín ze začátku utkání nelenil a dostal se hned ve 4. minutě do vedení, ale zbytek zápasu se nesl spíše v duchu dorovnávání skóre soupeře. Pro Polskou U18 ale Vsetín byl, až do konce druhé periody, vyrovnaný soupeř. Bohužel ve třetí periodě se na vsetínských hráčích podepsala únava a nakonec pouze dobruslovali odpočaté Poláky. Nutno podotknout, že Vsetín hrál na dvě pětky, zatím co Polsko mělo na ledě hned čtyři vyrovnané lajny, proto se není čemu divit, že se Vsetínu závěr utkání nepovedl.

Začátek utkání se 100% podařil nejvíce Vsetínu, když hned ve 4. minutě skóroval Michal Konopka a využil tak první přesilovou hru utkání. Nadále byl Vsetín aktivnější, ale kvůli nepozornosti, při hře v oslabení, se Polsku podařilo vyrovnat a branku zasáhl Patryk Krezolek. Další zvrat nastal, když vsetínský hráč fauloval Macieja Rybaka a ten jel trestný nájezd. Ten bohužel neproměnil, ale Polsko za pár sekund vytěžilo další branku. Dominik Jarosz prostřelil Bůbelovy betony a Polsko se mohlo radovat z druhé branky. Vsetínu se nakonec podařilo vyrovnat až v poslední minutě, když se před polskou brankou nejlépe zorientoval Miroslav Janošek a vyrovnal na 2:2.

Druhá perioda začala opět v akčnější hře domácích. Bohužel ve 27. minutě podcenili přesilovou hru a Polsku se v oslabení podařilo skórovat. Po této brance nastala na ledě menší potyčka a dva hráči museli být vyloučeni. Pár minut na to se ale na ledě objevili pouze čtyři hráči Vsetína a Polsko toho okamžitě využilo a znovu navýšilo, 2:4. Vsetín ale našel ztracené síly a okamžitě vstřelil svou třetí branku, pod kterou se podepsal Lukáš Kuchařík. Neuběhlo ani 20 sekund a Vsetín vyrovnal na 4:4, když se hned po vhazování podařilo Adamu Tomanovi prostřelit betony polského gólmana. Pár minut na to ale Vsetín znovu podcenil přesilovou hru a Polsku se v oslabení podařilo skórovat, znovu. Za chvíli se opět rozezněla píšťalka rozhodčích, když Polsko navýšilo své skóre na 4:6. V poslední minutě druhé periody se ještě podařilo Ondřeji Tydlačkovi zkorigovat skóre na 5:6.

Na začátku poslední periody měli Valaši ještě šance o vyrovnání, ale bohužel se jim nedařilo zakončit. To se nedalo říct o polské střídačce. Polsko skórovalo hned ve 43. minutě a svůj náskok ještě navýšilo v minutě 48. Následovali tři tresty a branka domácích byla na světě. Při hře 5 na 3 se Ivu Svozílkovi podařilo prostřelit polského gólmana, bohužel naposledy. Závěr utkání vyšel naprosto pro hosty. Ti vystřelili ještě další tři rychlé branky a tím si už jenom pojistili vítězství 11:6. Vsetín se ale neměl za co stydět, protože na jejich malý počet hráčů v týmu odehráli většinu utkání dobře a aspoň si porovnali síly s někým, s kým se v lize nepotkají. Teď už určitě ví, na čen zapracovat do dalšího utkání, které sehrají v pátek proti Uničovu.