Junioři navštíví Havířov, starší dorostence čeká vrchol základní části

Filip Bazala • 08.12.2011

Další zápasy mládeže jsou před námi. Junioři míří do Havířova pokusit se urvat potřebné body, jelikož sestupové příčky už jsou na dostřel a každý bod bude mít cenu zlata. Starší dorostence čeká během pěti dnů tří zápasová porce a konec základní části. Postupně sehrají zápasy proti Havířovu, Kometě Brno a Vítkovicím. I přes malou šanci na postup do play-off budou vsetínští mladíci vyhrávat. Mladší dorostenci přivítají předposlední Opavu, proti které budou chtít doma protrhnout sérii porážek. Přijďte podpořit mládež VHK!

8. místo, 17 bodů, skóre 74:67

Aktuální pohled na tabulku 1. ligy juniorů

Junioři Vsetína se drží před sestupovými příčkami jen díky lepšímu skóre a situace se tak vyostřuje. Zvlášť když v dalším kole zajíždí na led lídra tabulky z Havířova. V prvním vzájemném utkání na Lapači po šedesáti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 3:3. Týmy se rozešly smírně po krásném atraktivním hokeji, ve kterém bylo k vidění spousty hezký akcí a zákroků brankářů. V Havířově půjde o úplně jiný zápas a vsetínští junioři ví, že tam musí zkusit bodovat. Utkání se hraje v pátek od 18:00.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Krkoška - Studený, Zbranek, Báchor, Hradil, Kashaev, Manastyrli, Žabčík, Valentík, Klimek, Daněk, Štrblík, Vítek, Tobola,Gromus, Medvedev, Koutník, Sochora, Kývala, Šimon, Horák.

AZ Havířov: Tomšů - Barnošák, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Matějíček, Mráz, Ovčaří "C", Patrman, Putniorz "A", Smuž, Szewieczek, Weisser, Brezani, Kopún.

6. místo, 30 bodů, skóre 90:102

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Starší dorostenci se nejspíš už přímo do play-off neprobojují, ale za zlepšenou hru a bojovnost, se kterou do zápasů vstupují zaslouží uznaní. Tým se dlouho sehrával a hledal ten správný rytmus a nyní to konečně vypadá, že se to podařilo. Trenér Jenáček byl ze špatné hry zklamán, ale s kluky to nevzdal a nyní sklízí ovoce a své svěřence může pochválit. V dalším kole narazí Vsetín na sedmý Havířov a úkoly bude opět jasný a to zvítězit za tři body. Třetinu bodů co AZ nasbíral má právě od VHK. Svěřenci trenéra Jenáčka, tak mají havířovským co vracet. Zápas se hraje ve čtvrtek od 18:00.

Starší dorostenci mají nabitý program. Dva dny po zápase s Havířovem je čeká doma od 11:00 hodin Brno. Kometa je na třetím místě a do play-off postupuje s jistotou. Vsetín letos dvakrát porazila, ale skoro vždy šlo o vyrovnaný zápas. Poslední tři zápasy brněnští neprohráli a na Vsetíně určitě budou toužit opět zvítězit. Zápas se hraje v sobotu od 11:00 na Lapači. Přijďte podpořit vsetínské hokejisty.

O dva dny později přijde na řadu poslední zápas základní části a také třetí zápas během pěti dnů, což bude trochu test kondice Jenáčkových svěřenců. Zvlášť, když se hraje v Ostravě na ledě Vítkovic, které letos pouze jednou prohrály a jinak jsou jasně dominantní. Lídr tabulky sice Valachy ve třech utkání porazil, ale nutno podotknout, že ve všech třech zápasech šlo o maximálně vyrovnané utkání a zelenožlutí se absolutně nemají za co stydět. Ba naopak mohou litovat, že se štěstí nepřiklonilo ani v jednom zápase na jejich stranu a Vítkovice neporazili. Možná se to podaří v posledním utkání, které se hraje v pondělí od 17:00.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda - Hajda, žabčík, Neuwirth, Hryciow, Hrňa, Zuzaník, Ščotka - Zvonek, Surý, Kohout, Stodůlka, Helešic, Kuchařík, Grygar, Šiafutdinov, Hořanský.

AZ Havířov: Tomšů - Gawlas, Potočný, Bureš, Staš, Flamík, Ryška, Graca - Kotala, Matěj, Klečka, Synek, Plhoň, Caruk, Stanislav, Kocaczka, Křibík, Chroboček, Vyčesaný, Školoud, Bednář.

HC Kometa Brno: Jekel - Zbořil, Mytiska, Řeřucha, Vlček, Vojáček, Vágner, Sedlák - Kozel, Lašák, Raška, Mrázek, Jenyš, Kusko, Grünwald, Beneš, Král, Kovářů, Klíma.

HC Vítkovice Steel: Svoboda - Cabák, Charvát, Demel, Černín, Klok, Pop, Štencel, Rudl - Ballner, Churý, Gelnar, Illéš, Kafka, Ollender, Sysala, Škutchan Blahuta, Klapetek, Česlík.

8. místo, 20 bodů, skóre 68:96

Aktuální pohled na tabulku ELIOD extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostenci prožívají špatné časy a nutně potřebují zvítězit, aby se jim podařilo vymanit ze šňůry spatných výsledků. V neděli doma přivítají předposlední Opavu, kterou se jim zatím vždy podařilo porazit a půjde o důležité vítězství, které jim může psychicky pomoct. Valaši v minulém zápase sahali na tři body, ale Poruba obrat utkání nedovolila a v poslední minutě rozhodla o třech bodech ve svůj prospěch. Zápas proti Opavě se hraje v neděli od 13:00.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Bechný - Běhula, Januška, Pisklák, Svozílek, Vítek, Ščotka - Dubnický, Grygar, Janošek, Kovář, Miko, Mikula, Světlík, Vojkůvka, Weintritt, Škrabánek.

HC Slezan Opava: Marek – Borunský, Ondruch, Nardelli, Rousek, Olšr, Krupa, Hlísta, Monczmann, Zbytek, Rýpar, Stuchlík, Hartmann, Dreljuš, Kosina, Levák, Ostřanský, Klement, Blaževič.