Jiří Weintritt: Žádný soupeř nebude slabý

Filip Bazala • 06.09.2012

Už v pátek 7.9. startuje prvním kolem extraliga staršího dorostu. Vsetínští mladíci zajíždí na led favorizovaných Vítkovic, které tradičně patří mezi nejlepší celky tabulky. Trenér Jiří Weintritt by rád sezónu začal pozitivně a dle toho se bude snažit uzpůsobit hru svého týmu. „Věřím, že nějaké góly dáme, ale základem je nemít den otevřených dveří,“ říká před prvním duelem. Trenér Weintritt je před sezónou rád za příchody posil Roda a Christova, „potřebovali jsme posílit druhou a třetí lajnu. Pracovali jsme na tom a nakonec se nám to povedlo. Díky tomu konkurence v týmu vzroste,“ říká s potěšením. Z prvního zápasu staršího dorostu je připraven onlajn přenos.

Trenére, jak hodnotíte přípravu na novou sezónu?
Odehráli jsme osm přípravných utkání, ze kterých nejsou až tak důležité výsledky. Vystřídali jsme oba gólmany a vůbec celá příprava byla koncipována tak, abychom v průběhu sezóny neztráceli fyzickou kondici, protože kádr je úzký, a proto jsme nekladli až tak důraz na výsledky utkání.

Jak z vašeho pohledu vypadala detailněji přípravná utkání?
Měli jsme horší i lepší zápasy. S žádným soupeřem jsme vyloženě nepropadli. S velmi dobrým soupeřem z Havířova jsme dvakrát remizovali. S jedním z favoritů soutěže s Třincem jsme v polovině utkání hráli 0:0, ale potom nás Oceláři v přesilovkách přestříleli a to vše nám ukázalo slabiny, které máme a na ty jsme se v závěru přípravy zaměřili.

Co vás během přípravy na mužstvu překvapilo nebo naopak zklamalo?
Většinu kluků dobře znám. Hlavně jsem rád, že přišel František Rod s Erikem Christovem, protože druhá a třetí lajna potřebovala posílit. Měsíc jsme na tom pracovali, podařilo se to až na poslední chvíli, ale o to je to lepší, že ta konkurence v týmu staršího dorostu stoupne. Jinak během přípravy jsme trénovali dvou až třífázově denně, což je velké zatížení. Klukům začala škola, kdy si zase musí zvyknout na režim, že mimo školu a hokej nic jiného skoro neexistuje. Z pohledu zatížení mančaft pracoval dobře. V soutěži nás nečeká nic lehkého, protože žádný soupeř nebude slabý.

Začíná soutěž, co ještě budete s jejím začátkem pilovat?
V současné době jdeme do herních činností, do přesilovek, oslabení, zakládání útoku a do finální fáze, aby herní projev nějak vypadal.

Soupiska staršího dorostu na sezónu 2012/2013 zde.

Vraťme se ještě k utkání ve Třinci, ve kterém byl stav 0:0 do poloviny zápasu, ale nakonec vyhrál Třinec 5:0. Co rozhodlo nakonec o takovém výsledku?
Tam utkání rozhodlo hlavně to, že Třinec byl o čtrnáct dní na ledě déle a ve druhé polovině zápasu nás Oceláři, když jsme začali šlapat vodu, přejeli.

Již víte, kdo bude například kapitán týmu?
Kapitánem bude Jiří Hajda, první zástupce Jan Ščotka a druhý asistent Martin Helešic. Nechci říkat, kdo bude jednička v bráně, ale do prvního zápasu nastoupí v bráně Jan Vlach.

S jakými cíly půjdete do sezóny?
První a nejdůležitější cíl je hrát v klidných vodách tabulky. Pokud by se podařilo postoupit do play-off, tak by to byla taková třešnička na dortu, ale když se podívám na tabulku, tak potichu říkám, že možná Přerov bude o malý kousek zpátky, ale zbylých šest soupeřů je velmi kvalitních. S nimi to opravdu bude boj o každý bod doma i venku.

Který z týmů je pro vás favoritem skupiny?
Viděl bych to již tradičně na Třinec a Vítkovice. Takovým černým koněm je pro mě tým Olomouce. A největším rivalem pro Vsetín bude už klasicky Zlín.

S čím do prvního zápasu s Vítkovicemi?
Proti Vítkovicím nemůžeme hrát úplně otevřený hokej. Na prvním místě bude obrana a takový první záchytný bod bude pokud možno hrát po první třetině 0:0 a od tohoto stavu bychom se mohli nějakým způsobem odpíchnout. Věřím, že nějaké góly dáme, ale základem je nemít den otevřených dveří. Důležitý bude výkon gólmana a celého týmu před ním v obranné fázi hry.