Jednatel Tobola: Věřím, že si o první ligu zahrajeme za rok

Václav Trávníček • 07.04.2015

Nejúspěšnější sezonu ve druhé lize mají za sebou hokejisté VHK. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila letos skončili po základní části třetí, v play-off se dostali až do finále a tam srdnatě vzdorovali favorizovanému Přerovu. Dokonce chybělo málo a na Lapači se hrála kvalifikace o druhou nejvyšší soutěž. „Cíl pro nadcházející sezonu bude stejný jako vloni, tzn. opět se zlepšit,“ plánuje vsetínský jednatel Daniel Tobola. „Zlepšením bude to, když vyhrajeme v play-off aspoň o jeden zápas více než v právě skončené sezoně.“

Co u vás momentálně převládá? Radost z nejlepšího umístění v novodobé historii, nebo zklamání z těsné finálové porážky?
Zklamání z vyřazení, navíc v rozhodujícím zápase, tam samozřejmě pořád je. O první ligu jsme si všichni chtěli letos zahrát, ale jak se říká, člověk asi nemůže chtít všechno hned. Tak věřím, že v příští sezoně tuto zkušenost prodáme, budeme ještě úspěšnější a o postup si zahrajeme. Ale celkově jsme samozřejmě se sezonou spokojeni. Muži play-off začínali konečně doma, došli jsme až do finále a vzrostla nám divácká návštěvnost.

Promítly se vyšší návštěvy výrazně do klubového rozpočtu?
Po celou sezonu jsme se těšili zvýšenému zájmu ze strany diváků, za což jsme velmi rádi a zároveň jsme rádi, že zafungovalo to, co běžně funguje. Že když budeme předvádět atraktivní hru podpořenou kvalitními výsledky, tak je předpoklad, že si diváci na stadion najdou cestu ve větším počtu.

To letos fungovalo učebnicově.
Přesně tak. A březen v play-off, to byla taková třešnička na dortu. Ale proto to přeci všichni děláme. Sport je především zábava pro lidi. Fanoušci hokej na Vsetíně milují a pro ně se to dělá. Divácká podpora se projevuje kladně i na rozpočtu. Pro nás jsou zvýšené divácké návštěvy přínosem ekonomickým a zároveň nám tento zájem přináší novou energii a touhu klub posunout zase o kus dál.

Nová sezona? V play-off chceme vyhrát o jeden zápas víc než letos

Projevila se úspěšná sezona A-týmu i na zájmu sponzorů?
To zjistíme až v následujících dnech a týdnech. Myslím si však, že hokejový březen pohltil na Vsetíně všechny a všichni jej budou mít dlouho v paměti. Jsme rádi, že při jednáních se sponzory budeme mít snad na co navázat.

Co udělat pro to, abyste příští rok úspěch zopakovali? Jaký bude cíl pro nadcházející sezonu?
Přistupovat ke všemu na sto procent, nepočítat hodiny strávené na zimáku, být pokorní a mít zdravou víru v úspěch. Cíl pro nadcházející sezonu bude stejný jako vloni, tzn. opět se zlepšit a tím zlepšením bude to, když vyhrajeme v play-off aspoň o jeden zápas více než v právě skončené sezoně.

Se kterými hráči letošního kádru pro příští rok počítáte? Bude se nějak měnit?
Kostru týmu chceme zachovat, myslím, že je na čem i nadále stavět. Někteří hráči budou chtít pravděpodobně vyzkoušet vyšší soutěž, tomu asi nezabráníme. Ale věřím, že většina týmu zůstane pohromadě a podaří se sestavit tým, který bude mít ty nejvyšší ambice.

Frýdek-Místek minulý týden oznámil prohloubení spolupráce s extraligovým Třincem. Dosavadní účastník druhé ligy chce o soutěž výš. Co na to říkáte?
Uvidíme, jak se tento záměr podaří oběma městům a klubům zrealizovat. My jdeme svou cestou a věřím, že bude úspěšná.

Věřím, že se nám podaří vhodně posílit na důležitých postech

A co mládež? V loňské sezoně se zuby nehty v nejvyšší soutěži zachraňovaly celky mladšího a staršího dorostu. Jak lze do dalších sezon zvýšit jejich kvalitu natolik, aby nebyly bezprostředně ohroženy sestupem?
Momentálně nám do dorosteneckých kategorií nedorůstají početně silné ročníky a od toho se vše odvíjí. Budeme se snažit těmto záchranářským starostem vyhnout, ale není to jednoduché. S menším počtem hráčů se potýkají i v ostatních klubech a mnohdy není příliš moc kde brát. Věřím, že se nám dorostenecké týmy podaří vhodně doplnit na důležitých postech a zažijeme výsledkově vydařenější sezonu. Jak hráči, tak i trenéři by si po letech zasloužili vyhnout se záchranářským starostem.

Jinak jste se sezonou mládežnických výběrů spokojen?
Udrželi jsme extraligy dorostenců a junioři postoupili do play-off. Funguje nám spolupráce se základní školou v Rokytnici a rostou nám počty malých dětí. Jistě je ale pořád co zlepšovat.

Co vzkážete fanouškům k sezoně nastávající?
V prvé řadě bychom chtěli jménem klubu poděkovat našim partnerům, kteří nám pomáhají naplňovat naše plány na rozvoj klubu. Zejména Městu Vsetín a Zlínskému kraji, společnosti Austin Detonator s.r.o. a ČSAD Vsetín a.s., ostatně i dalším. Bez jejich podpory bychom neměli hokej na Vsetíně na takové úrovni, jaké máme. Za to jim patří velké poděkování. A nakonec to jsou naši fanoušci, kteří jsou skvělí a těšíme se na společné zážitky a radost z hokeje v sezoně 2015/16.