Je to pro nás asi nejlepší sezóna v druholigové historii, má jasno trenér Luboš Jenáček

Kristýna Zigmundová • 23.02.2017

Základní část už vzala za své a všechny oči nyní směřují na již sobotní zahájení čtvrtfinále. V něm se Vsetín utká opět s Kopřivnicí, se kterou uzavíral základní část vítězstvím 8:1. Trenér Luboš Jenáček má o nadcházejícím čtvrtfinále jasno, „přejeme si, abychom tu první sérii v play-off dobře rozjeli, abychom tam neměli žádné zraněné, a abychom to hlavně nepodcenili a hráli čtvrtfinále na co nejmíň zápasů, a pak pošetřili síly.“

Jak hodnotíte základní část?
Kdyby nám to někdo řekl před začátkem soutěže, že za sezónu prohrajeme třikrát, tak bychom mu asi nevěřili. Je to ale padání počin, a navíc jsme vytvořili klubový rekord v zisku bodů v základní části. Samozřejmě je to pro nás asi nejlepší sezóna v druholigové historii klubu. Myslím si, že jsme tam měli zápasy výborné, byly tam i zápasy průměrné, a i ty které se nám moc nepovedly. Za celou základní část ale musíme kluky pochválit, celou tu dobu dobře trénovali, a zatím k tomu i dobře přistupují, takže věříme, že to tak bude pokračovat i nadále. Samozřejmě víme, že je stále kde se zlepšovat, a že máme ještě na čem pracovat. Se základní částí jsme ale určitě spokojeni. I když to má asi jedinou takovou vadu na kráse, a to že od soboty se začíná od nuly. Jakoby ta základní část ani nebyla, takže jediná taková pozitivní věc je, že první a i případně rozhodující pátý zápas hrajeme doma. Jinak se ale začíná od nuly a my k tomu musíme také tak přistoupit.

Čekal jste na začátku sezóny, že budete takto přehrávat soupeře? Přece jen jste prohráli pouze třikrát.
Tým se oproti loňsku posílil a my jsme si řekli, že v této sezóně budeme platit za favorita soutěže. Samozřejmě uhrát třicet bodů na druhého je výborný výsledek. Když nás Poruba v tom 3. kole porazila doma 6:2, tak jsme určitě měli z tohoto soupeře respekt. Pak i Šumperk nabral výbornou formu, Hodonín tam poskládal kvalitní mančaft, takže určitě jsme nečekali, že tu soutěž vyhrajme o tolik bodů, a že nějakým způsobem prohrajeme jen třikrát. Ale myslím si, že jsme opravdu drtivou většinu těch utkání hráli naplno. Ani ty slabší soupeře jsme se snažili nepodcenit, a pak z toho dvakrát vznikla taková sérii vítězných utkání. Asi jako největší úspěch považuji ale to, že jsme na domácím ledě ani jednou neprohráli, a že jsme z Lapače udělali takovou nedobytnou tvrz. To věřím, že se s námi potáhne až do konce sezóny.

Neměli jste před základní části ze soupeře respekt? Například z Poruby, která svůj tým také hodně posílila?

K soupeřům jistě respekt máme, protože si myslím, že je dobré mít respekt k soupeři a vůbec i k celé té hře. Určitě jsme tedy respekt měli. Za to, že to nakonec tak dopadlo, jsme ale určitě rádi. Samozřejmě ty zápasy s Porubou byly ale vesměs hodně vyrovnané. Oni mají výborný kádr, ale to samé se dá říct o Šumperku nebo Hodonínu. Myslím si, že ta první čtverka byla letos trochu odskočená oproti zbytku a určitě to jsou těžcí a kvalitní soupeři. Teď je jen otázka, kdo je silnější. Jestli Poruba nebo Šumperk. Já osobně si myslím, že ty mančafty jsou oba velmi kvalitní.