Je škoda, že jsme doma nepotvrdili dvě venkovní vítězství, smutní Tomáš Vávra

Helena Hegeďová • 14.01.2018

Valaši nastoupili k zápasu s Třebíči ve speciálních dresech, ty ale Valachům štěstí nepřinesly a hostující celek se dostal do vedení, které nakonec navýšil až na čtyřbrankové. „Defenzivní hra Třebíče je opravdu dobrá, chodí neustále do plných, gólman je podržel a já si nemyslím, že bychom soupeře nějak podcenili,“ hodnotil zápas šestadvacetiletý útočník Tomáš Vávra, jenž takhle okomentoval pověstnou betonářskou hru soupeře.

Tomáši, utkání nedopadlo podle vašich představ, co bylo klíčové a jak zápas hodnotíte?
Dnešní zápas byl špatný. Nedávali jsme góly a prohráli jsme. Málo jsme se tlačili do brány. Přestříleli jsme je, ale bylo to k ničemu, když gólman všechny střely viděl a pochytal je. Měli jsme tam taky několik přesilovek, ty musíme proměňovat, o tom se bavíme pořád.

Obrana Třebíče je pověstná, jak těžké to dneska bylo?
Defenzivní hra Třebíče je opravdu dobrá, chodí neustále do plných, gólman je podržel a já si nemyslím, že bychom soupeře nějak podcenili. Snažili jsme se, makali jsme, věděli jsme, do čeho jdeme, ale asi se nám to tak šťastně neodráželo jako jim.

Co jste si tedy k soupeři řekli před zápasem?
My jsme se na to připravovali stejně jako na každý jiný zápas. Věděli jsme, že hrají defenzivně, a tak jsme si řekli, že se budeme tlačit do brány, střílet, clonit tak, aby brankář nic neviděl. Dali jsme jen jeden gól, takže muselo být něco špatně a pravděpodobně jsme to nesplnili.

Nezapůsobila taky trochu psychika a frustrace?
To si nemyslím. Máme teď nějakou formu, dařilo se nám a je škoda, že jsme teď doma nedokázali potvrdit ty dva venkovní zápasy.

Špatný výsledek přišel opět po kanonádě v minulém kole, mají tyto dva případy něco společného?
Já tady na ty věci moc nevěřím, takže si myslím, že ne. Když jsme dali předtím Kadani doma jedenáct a pak ve Frýdku nic a teď ve středu jsme dali Benátkám devět a dneska jenom jeden. Někdo říká, že jsme se zase vystříleli, ale podle mě jsou to kraviny. Nevím, čím to je a těžko se mi to hodnotí.

V utkání se hodně míchalo sestavou, v čem to hru změnilo?
Ze sestavy nám vypadli kluci obránci, kteří se zranili, a muselo se s tím pohnout, aby se dohrálo. Na tři obránce hrát nejde, a tak šel Ondra Slováček do obrany. Dohrávalo se to na tři lajny, což bylo i lepší, protože jsme byli víc v tempu. Ale na druhou stranu to bylo těžké, protože posledních dvacet minut se takhle, ještě s takovým soupeřem, hrát nedá. Snažili jsme se dohrávat osobní souboje a hrát do těla, doma tím tuplem. Chceme tady hrát agresivně a dohrávat, ale někdy jsou holt takové zápasy, kdy to nejde a nic se nedaří. Led taky nebyl úplně perfektní a oni se tomu dokázali lépe přizpůsobit, my ne.