Jak si vedou v letošní sezóně žákovské kategorie?

Kristýna Zigmundová • 10.11.2017

Hokej na Lapači není jenom o mužském hokeji, či dorostencích. Silnou základnu má i hokej žákovských kategorií, které jsou poskládány do dvoj-ročníků 5. + 6. třída mladší žáci a 7. + 8. třída starší žáci. O tom, jak probíhá sezóna v těchto kategoriích, jsme se pobavili s hlavními trenéry Danielem Tesaříkem a Janem Dědkem.

„Počet mladých hráčů se zvyšuje, a proto doufám, že v budoucnu budeme hrát po třídách,“ říká Daniel Tesařík

Jak hodnotíte sezónu mladších žáku?

Sezónu hodnotím více méně kladně. Máme tady dvoj-ročník ročníků 2006 a 2007. Na jednu stranu jsme rádi, že máme v ročníku 2007 hodně dětí, ale zase na druhou stranu to má tu nevýhodu, že mohou hrát jenom někteří. Ty šikovné 2006 například Filip Kovář, Tobiáš Ostrčil, Lukáš Vilém, Matěj Zeťák, tak ty využíváme i do straších žáků, aby pomohli, a aby se vyhráli na další sezónu. Kdybych měl od začátku sezóny tady ty hráče, tak bychom byli určitě v tabulce víš, než je teď to 5. místo. Snažím se, aby se do zápasů zapojovalo co nejvíce kluků.

Takže konkurence v týmů je teď vyšší, než například v minulých ročnících?

Ano, přesně tak. Jak ale říkám, je to dvoj-ročník a jsou tam šikovní kluci, i takový, pro které je to ještě velký skok z loňského minihokeje. Například ubruslit velké kluziště je pro některé ještě problém. Jak ale říkám, všechno se dá dohnat.

Kolik je teď tady v tomto dvoj-ročníku hráčů?

Máme 4 gólmany a asi 25 hráčů do pole.

A co vaše umístění v tabulce?

Tak já se moc na tabulku nedívám, takže mi je celkem jedno, jestli budeme první nebo pátí. Kluci to podle mě taky moc nevnímají. Je teda pravda, že když jsme teď hráli s prvním týmem, tak jsem si vzal kluky, co dávám do starších žáků. Tady s tím týmem, když tam mám ty kluky, co normálně hrají za starší žáky, tak jsme Techniku, která je první, přehráli a vyhráli jsme. Kdybych tedy měl tady ty hráče celou sezónu, tak bychom byli v tabulce víš. Já se ale snažím jim dát příležitost zahrát si ve starších žácích, kde je málo hráčů a tím dávám i příležitost hráčům, kteří jsou mladší. Například těm 2007 které tady mám.

Jaké jsou vaše cíle?

Do budoucna bychom chtěli, aby se tady hrálo ročníkově, protože se počet hráčů už zvyšuje. Mrzí nás jen, že je ještě málo hráčů ročníku 2006, 2005 a 2004. Do budoucna ale jistě plánujeme hrát po třídách, aby si zahrálo co nejvíce hráčů.

„Při trénincích klademe hlavní důraz na zakončení, protože na tom vždy vyhoříme,“ říká trenér Jan Dědek

Jako hodnotíte sezónu starších žáků?

Sezónu hodnotím zatím kladně. Na to, že jsme poskládaní z ročníku 2006, 2005 a 2004. Ročníky 2004 a 2005 jsou hodně slabé, takže jsme museli doplnit tým i mladšími hráči. Myslím si, že jsme celkem konkurenceschopní. Z předními týmy tabulky jsme odehráli úspěšná utkání. Ukázalo se to, když jsme hráli se Zlínem, kde jsme prohrávali a v poslední minutě se nám podařilo vyrovnat. Je jen škoda některých zápasů, že nám utekl úvod utkání, kdy jsme prohrávali třeba o pět branek. I přes to ale kluci bojovali dál a nesložili zbraně.

Po 12 kolech jste nyní na 10. místě v tabulce, jaké je vaše ideální umístění? Přeci jen loni jste byli mistry Jihomoravského a Zlínského kraje.

Určitě se budeme snažit v tabulce posunout. Záleží to teď na tom, jaké týmy budeme mít před sebou. Ze začátku jsme měli týmy slabší, ale byl tam například Lion, který je hodně silný. Teď jsme zrovna narazili na soupeře, kteří jsou na předních místech tabulky, a i přes to jsme s nimi uhráli pěkné výsledky. Kromě Warrioru, ten zápas nám moc nevyšel.

Kolik hráčů nastupuje za starší žáky?

Většinou hrajeme na tři pětky, ale podle okolností se to může lišit. Většinou hrajeme na tři útoky a dvě obrany.

Konkurence tedy v týmu není taková jako u mladších žáků?

Ano, přesně tak. My ten tým musíme doplňovat i kluky ročníku 2006. Zatím máme ale jenom vlastní hráče. Jsou tam ještě Jakub Máčala a Matěj Svěrák. Matěj trénuje ve Zlíně a Kuba ten už s námi trénuje pravidelně.

Jak hodnotíte tým? Oproti tomu loňskému?

Určitě je slabší. Jak jsem už říkal počet 04 a 05 je omezený, a proto to doplňujeme 06. Je rozdíl, pokud bychom hráli s 04 a bylo tam 10 hráčů. Teď tam máme pár hráčů 04 a 05 a hrajeme se 4 06. Je to prostě takové poslepované.

Na co se na trénincích zaměřujete?

Bruslení, herní činnost jednotlivce, herní kombinace. Založení útoku, důraz při zakončení, protože na tom vždy vyhoříme. Vytváříme si hodně šancí, ale nejsem schopni je proměnit.