Jackovy zápisky #4 - Vyplatilo se nám stažení sestavy na jedenáct hráčů

Václav Trávníček • 18.10.2011

Další extraligové dvoukolo mají za sebou starší dorostenci Vsetína. Valaši nejprve ve čtvrtek porazili Jihlavu 4:3, ovšem v sobotu se stejným poměrem museli sklonit před Havířovem. V obou případech museli dotahovat vedení soupeře, ovšem pouze ve čtvrtek se jim podařilo duel otočit. „Máme velkou marodku. Sestavili jsme proto dvě silné lajny a ta třetí měla za úkol především neinkasovat,“ řekl ve čtvrtém letošním díle Jackových zápisků trenér Luboš Jenáček.

Proti Jihlavě nám pomohly dobře sehrané přesilovky

„V současné době se potýkáme s marodkou. Na obě víkendová utkání jsme horko těžko dávali dohromady tři pětky. Museli jsme si půjčit hráče z mladšího dorostu, kteří s námi jinak netrénují – Pepu Mikulu, Filipa Janošku a Ivo Svozílka. Zraněné máme hlavně obránce, z toho dva dlouhodobě. Jirka Hajda má otřes mozku a je otázka, kdy mu doktoři dovolí nastoupit. Zlomený kotník Roberta Galii bude také na dlouho. Sestavili jsme proto dvě silné lajny a ta třetí měla za úkol především neinkasovat.

Proti Jihlavě jsme byli ze začátku horším týmem, soupeř nás přehrával, přebrusloval. Nemohli jsme se dostat o zápasu a tahali za kratší konec. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, hra se vyrovnala. Nicméně jsme prohrávali 1:2 a na začátku třetí části inkasovali dokonce na 1:3. Naše situace byla kritická, ale stáhli jme hru na jedenáct hráčů a kluci to obdivuhodně zvládli. Fyzicky i herně. Zápas otočili na 4:3, což pro nás bylo hodně důležité. Pomohly nám k tomu dobře sehrané přesilovky. Bylo důležité, že se nám podařilo utkání dovést do úspěšného konce. Zatím jsme totiž více bodů vozili z venku. S chutí jsme proto odjížděli v sobotu do Havířova, kde jsme chtěli bodovat a to nejlépe stoprocentně.“

Na Havířov stažení sestavy nefungovalo

„Sobotní utkání bylo vyrovnané. Myslím, že jsme měli více vyložených šancí, ale i tak jsme prohrávali opět 1:3. Ze dvou střídání se nám podařilo srovnat a v tu chvíli jsme byli lepší, měli jsme spoustu šancí. Kdyby se nám některou podařilo zužitkovat, myslím, že by to Havířov již neuhrál. Nicméně se nám to nepodařilo. Naopak jsme udělali velkou chybu. Michal Hryciow rozehrával středem hřiště ve vlastním pásmu. Místo toho, aby hrál puk do mantinelu, namazal protihráči. Ten si puk sklepl, udělal dva kroky a protože měl gólman Svoboda zastíněný výhled, šel soupeř střelou z kruhu do vedení 4:3. Přes maximální snahu, bojovnost i opětovném stažení hry na dvě lajny se nám vyrovnat nepodařilo. Je to velká škoda, protože jsme se mohli odpoutat od posledních dvou týmů v soutěži a být naopak pouhý bod na dostřel k první čtverce.

Možná se budu opakovat, ale letos pro nás bude sezóna o tom, abychom se dívali především dolů. První čtverka je hodně nadupaná, jsou tam silné Vítkovice, velmi dobrá Olomouc, Kometa, kterou považuji také za jednu z nejlepších, a Třinec, který se po určité marodce zvedl. V závětří je ještě Zlín. My budeme bojovat každý zápas naplno. Máme šest bodů na barážovou pozici. Utopené je tam zatím bez bodu Kladno a s osmi body asi tři další mančafty. My jich máme čtrnáct, ovšem nyní nás čekají hrozně těžké zápasy. Ve čtvrtek na Lapači přivítáme Kometu Brno, v sobotu jedeme do Vítkovic a v pondělí nás vyzve Třinec. Jakýkoliv bod se bude počítat a bude dobrý. Věřím, že se nějakým způsobem prosadíme a nějaké body v tom nahuštěném programu uděláme. Musíme se snažit minimalizovat chyby v našem pásmu, protože jsme jinak nuceni dávat hodně gólů. A my letos nemáme v útoku takovou kvalitu, jako loni. Musíme se snažit hrát na výsledky 2:1 nebo 3:2 a ne na to, abychom každý zápas nastříleli pět šest gólů. To je utopie.“

Předchozí díly:

Jackovy zápisky #3 – Musíme odbourat návyky z nižších kategorií. Proti Třinci se to už částečně povedlo (4.10.2011)
Jackovy zápisky #2 – Duel s Havířovem rozhodla první pětka (26.9.2011)
Jackovy zápisky #1 – Musíme být trpěliví a zlepšovat se (13.9.2011)