Hromada už 110 minut neinkasoval. Vydrží mu neprůstřelnost i v Břeclavi?

Helena Hegeďová • 02.10.2015

Po domácí výhře 5:0 nad Kopřivnicí zajíždějí vsetínští hokejisté v sobotu do Břeclavi. Z venkovních zápasů mají zatím padesátiprocentní úspěšnost. Zatímco z Karviné si Valaši odvezli všechny body, z Frýdku-Místku odjížděli s prázdnou. Svěřencům trenérů Jenáčka a Hlobila teď stojí v cestě Lvi, kteří v minulém kole po souboji s rivalitním Hodonínem přišli o třetí místo v tabulce. zelenožlutí budou jistě spoléhat na brankáře Petra Hromadu, jenž už 110 minut neinkasoval.

Břeclav přišla v derby o třetí příčku, proto má jasné vize. Před začátkem sezony, kdy prohráli sedm z deseti přípravných zápasů, si Jihomoravané nebyli moc jistí. Vstup do soutěže se jim ale povedl na jedničku, když nováčkovi z Kopřivnice nedovolili vstřelit branku a sami se radovali třikrát.

Vydařeným se pro ně stal i druhý zápas sezóny, a to i přes fakt, že si po skvělém výkonu odváželi z Nového Jičína pouze dva body za výhru v prodloužení. Na další vítězství, i když nutno poznamenat že hodně šťastné, si Lvi počkali až do kola pátého, kdy vyhráli nad Opavou 4:3.

Posledním zápasem jižanů bylo derby s Hodonínem, ve kterém hájili třetí příčku tabulky. „První dva góly Hodonína byly šťastné. Ale mají kvalitní tým.“ oceňoval kvalitu soupeře po prohře 0:3 trenér Lvů Michal Konečný. „Škoda, že jsme nevstřelili gól, zápas by potom vypadal určitě jinak,“ dodal.

Břeclav, včetně dvou nejproduktivnějších hráčů jimiž jsou Daniel Vachutka (4+3) a Martin Červenka (3+2), bude mít tedy o motivaci postaráno. Lvi též budou chtít napravit gólový deficit z minulého kola.

Valaši chtějí potvrdit výhru nad Kopřivnicí

Vsetín si v minulém zápase napravil chuť po prohraném utkání ve Frýdku-Místku, když Kopřivnici přehrál 5:0. „Potřebovali jsme zvítězit a naplno bodovat. Myslím, že základ dnešního vítězství se udál už ve Frýdku-Místku během druhé a třetí třetiny,“ vracel se k sobotnímu utkání trenér VHK Luboš Jenáček.

„Velkou zásluhu na tom má samozřejmě Petr Hromada,” pochválil Jenáček strážce vsetínské svatyně, který již přes 110 minut neinkasoval.

Teď chtějí Valaši získat tři body podruhé za sebou, což se jim v dosavadním ročníku ještě nepovedlo. A to v Břeclavi nebude jednoduchý úkol. Ofenzivní síly budou spoléhat hlavně na loňského vítěze kanadského bodování Jana Kolaříka, který má na svém kontě momentálně 10 bodů za 6 gólů a 4 asistence.

Jak se zápas nakonec vyvine, uvidíme již v sobotu 3. října od 17:00 na zimním stadionu v Břeclavi. Pro ty, co se nedostaví, bude připravený online přenos.

Předpokládané sestavy:

Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Dittrich, Novák, Vlček – Červenka, Flora, Tobola, Zháňal, Nováček, Medřický, Buhaj, Kozel, Průdek, Vachutka, Vaculín, Lašák.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Finsterle, Daněk, Ambruz – Kubo, Ondráček, Vítek.