Hokej na dřeň: Skvělá atmosféra i noví dobrovolníci v registru

Václav Trávníček • 31.01.2016

Valašský hokejový klub má za sebou úspěšnou akci Hokej na dřeň. V jejím rámci vstoupilo při sobotním utkání Vsetína s Frýdkem-Místkem 75 dobrovolníků do Českého národního registru dárců dřeně. Na konto její nadace poslal klub výtěžek z prodaných retrodresů včetně 10% ze vstupného na zápas. Celková částka je 20 tisíc korun. „Třeba jsme právě zahájili novou tradici,“ sdělil jednatel VHK Daniel Tobola.

Sobotní akci si pochvaloval ředitel registru Daniel Pagáč, jenž vyzdvihl spojení hokeje a náborové akce na rozšíření registru dárců. „Vážím si VHK Vsetín, že dokázal při hokejových starostech zorganizovat a s hokejem skloubit registraci dárců dřeně. Myslím, že je to poprvé, kdy to někdo takhle dokázal spojit a zorganizovat. Vše proběhlo bez sebemenších problémů a 75 registrovaných osob je nečekaný a úžasný počet. Jménem ČNRDD velmi děkujeme a vážíme si pomoci všech fanoušků,“ uvedl Pagáč.

Propagátorka dárcovství Zdenka Wasserbauerová ocenila atmosféru, která v sobotu na Lapači panovala. „Celá akce byla krásná, ač nejsem hokejová fanynka, tak atmosféra na stadionu byla elektrizující,“ vykládala a vyjádřila se i k počtu nových dobrovolníků, kteří vstoupili do registru. „Toto jsme nikdo nečekali. 75 nových členů registru, k tomu ještě šest hokejistů a jedna novinářka z minulého týdne ve Vsetínské nemocnici je dohromady už 82 mladých lidí. Je docela možné, že zrovna jeden z nich dá svou kostní dření šanci někomu uzdravit se a žít.“

Jednatel VHK Daniel Tobola poděkoval frýdecko-místeckému klubu, jehož hráči rovněž nastoupili v retrodresech ze sezony 1990/91, a týmu sestřiček a lékařů ze Vsetínské nemocnice. „Především díky nim proběhly samotné odběry a registrace jak měly. A ti co nestihli do registru vstoupit v sobotu na Lapači, mohou tak učinit v úterý 16.2. ve Vsetínské nemocnici na transfúzním oddělení v rámci valentýnské akce podobného typu,“ připomněl.