Frýdek je nepříjmený soupeř, jsme rádi za tři body, tvrdí navrátilec Vrba

Lucie Krampotová • 21.12.2014

Vsetínští hokejisté mají za sebou další zápas na domácím ledu, ve kterém suverénně porazili hosty z Frýdku-Místku. Rozhodla již první třetina, kdy domácí hráči nasázeli hned tři branky. A jak řekla staronová posila Valachů: „Chtěli jsme začít aktivně, což se nám povedlo. Frýdek je nepříjemný soupeř a jsme rádi za tři důležité body“.

Jak jste spokojený s dnešním výkonem?
Ty tři body jsou pro nás hodně důležité a myslím, že jsme to zvládli, Frýdek je nepříjemný soupeř. To víme už několik let, co s nimi hrajeme, a jsme opravdu rádi, že jsme to uhráli a vytěžili si před Vánocemi tři body.

Na Vsetíně jste hrál již minulý rok. Změnilo se od té doby něco?
Ne, je to tak, jak říkal Dino Koller: „Je to jako kdybys neodešel, nebo kdybys odešel včera“. Možná to tady ještě líp funguje, opravdu se chce něčeho docílit, takže změny jsou pozitivní. Jinak je tady stále super parta, výborní kluci. Možná pár nových tváří, ale všechno je v pohodě a tak, jak má být.

Jak se to stalo, že jste se dostal zpátky na Vsetín?
No, zazvonily telefony, nastaly shody okolností vzhledem k tomu, co se tady nedávno stalo, a prostě jsem se dostal zpátky.

Proč jste se rozhodl vrátit zpět?
Jsou tady ambice někam postoupit a uhrát dobrý výsledek, což mě oslovilo.

Kde vidíte hlavní rozdíly mezi Kobrou Praha, kde jste letos působil, a VHK Vsetín?
Těžko soudit, všude jsou kvalitní hokejisté, tam i tady jsou zkušení hráči i mladší kluci, co mají něco odehráno. Těžko srovnávat, protože týmy hrají každý v jiné soutěži. V tom je ten největší rozdíl, těžko říci, jak by to bylo, kdybychom hráli my tam nebo naopak, takže se moc nechci pouštět do srovnávání.

Minule vám vstup do první třetiny moc nevyšel, dnes to bylo naopak. Připravovali jste se nějak speciálně na úvodní část?
Chtěli jsme začít aktivně, což se nám povedlo. Minulý zápas to byl lepší soupeř, Frýdek hraje dost zezadu, čeká na nás, co vymyslíme. Ale nám se to povedlo, chceme hrát aktivně od začátku, protože teď hrajeme doma a většinou to bývá tak, že je domácí aktivnější. Z toho bychom chtěli vycházet.

V dalším zápase vás čeká Břeclav…
No, Břeclav. Doufám, že odejdeme vítězně. Co jsem slyšel je, že hrají celkem dobře, hlavně že to jsou mladí kluci- takže asi budou hodně bruslit. My se budeme snažit vstoupit aktivně, hrát dobře zezadu, aby nám neujeli, a hrát pokud možno ještě lépe než dnes.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno