František Zúbek: Můžeme litovat neproměněných přesilovek

Pavel Tajzler, Jan Tajzler • 04.04.2017

Vsetín vstoupil do kvalifikace na ledě Havlíčkova Brodu. V Kotlině byli diváci svědky opatrného úvodu, ale také precizní obrany domácího týmu či nemohoucnosti vsetínských hráčů prosadit se v početních výhodách. Právě nevyužité přesilovky byly dle Františka Zúbka jasnou příčinou vsetínské porážky: "Můžeme litovat neproměněných přesilovek. To jsou maličkosti, které rozhodují, a dnes se to potvrdilo."

Jak byste zhodnotil úvodní utkání kvalifikace?
Bohužel jsme prohráli, ztratili jsme tady dva body, je to škoda. Chtěli jsme zde získat plný počet bodů, navíc si myslím, že nám nesedí dlouhé zápasové pauzy. Nebyli jsme rozehraní a chybělo tomu i více srdíčka, z naší strany to nebyl optimální výkon.

Havlíčkův Brod ukázal, že bude velmi těžkým soupeřem. Překvapilo vás něco v jejich hře?
Nemyslím si, že by nás překvapili. Věděli jsme, že budou hrát nepříjemně, snažit se a bojovat, což se potvrdilo. Chtěli jsme si dát pozor hlavně na jejich první lajnu, dali nám sice branku, ale my jsme si ten zápas zkomplikovali sami. Kdybychom hráli lépe v přesilových hrách, mohli jsme získat tři body.

Nakonec to bylo prohra v prodloužení, co předcházelo rozhodující brance?

Rozhodčí nám pískl faul, myslím si, že to posoudil správně, faul to byl, ale mohl být trochu citlivější vzhledem k fázi utkání. Navíc jejich hráč to trochu i přihrál, rozhodčí mu na to skočil, což se stává. V prodloužení padla rozhodující branka hodně na hraně, myslím si, že tam byl jejich hráč v brankovišti, ale nechci se na to vymlouvat, zkrátka branka padla a my jsme prohráli.

Čekal jste, že české skupiny nabídnou tak kvalitní tým jako Havlíčkův Brod?
Jasné, oni skončili stejně jako my první po základní části, vyhráli play-off. Určitě se nedalo čekat, že sem přijedeme a dáme jim 7:1.

Už jste naznačoval, že váš výkon mohla ovlivnit delší zápasová pauza. Nemyslíte, že tam hrál roli i tlak a důležitost zápasu?

Nejspíš to vliv mohlo mít, hlavně v 1. třetině to tak vypadalo. Potom si však myslím, že nervozita z nás spadla a jak už jsem řekl, můžeme litovat neproměněných přesilovek. Měli jsme tam příležitosti vstřelit branku, já jsem nastřelil tyčku, Vávroš (pozn. Tomáš Vávra) trefil břevno. To jsou maličkosti, které rozhodují, a dnes se to potvrdilo.

Vypadalo to, že Havlíčkův Brod byl na vás velmi dobře připravený. Nepouštěl vás příliš do brankových příležitosti, čímž dokázali eliminovat vaši ofenzivní sílu.
Pravda, šanci jsme moc neměli. Na druhou stranu jich bylo dostatek na to, abychom branky vstřelili a zápas dovedli do vítězného konce.

Myslíte, že se na týmu podepsala i absence stěžejních hráčů Vladimíra Luky a Jakuba Tepera? Oba patřili v play-off mezi velké opory.
Samozřejmě jde o mimořádně kvalitní hráče. Ve hře si plnili to, co se od nich čekalo. Vladimír Luka střílel branky a Jakub Teper patřil mezi naše nejlepší beky, ať už šlo o ofenzivní nebo defenzivní činnost. Určitě nám oba moc chybí.

Nyní vás čekají dva domácí zápasy v řadě, půjde nejspíš o zlomové okamžiky kvalifikace, co budete muset oproti dnešku změnit?
My musíme jednoznačně vyhrát oba dva domácí zápasy za tři body. Oproti utkání s Havlíčkovým Brodem do toho musíme dát úplně všechno. Od většiny týmu to proti Rebelům nebyl stoprocentní výkon. Musíme si uvědomit, že už nejsme v play-off a začít sbírat body. Dnes jsme získali jeden a možná bude v konečném důsledku i velmi cenný.

V pátek vás čeká domácí utkání s Jabloncem. Už jste řešili, co můžete od Vlků očekávat?
Zatím jsme se na to nijak nepřipravovali. Nyní máme do pátku čas na to, abychom si to urovnali v hlavách. Nic jiného než výhru za tři body nebereme.