Filip Bajtek: Na zápas za Vsetín jsem se těšil

Filip Bazala • 17.01.2013

Třinecký Filip Bajtek je poslední sezóny na Vsetíně už známou výpomocí. V sezóně 2012/13 však nastoupil teprve poprvé, když oblékl zelenožlutý dres v zápase proti Frýdku-Místku. „Na zápas jsem se těšil, na kluky v kabině, ale i na fanoušky,“ řekl. Filip Bajtek byl v zápase výrazným hráčem na hřišti a to nejen pro jeho červenou helmu na hlavě, ale hlavně pro hokejový um. Bodově se však nakonec neprosadil. „Hrálo se mi ve druhé formaci dobře. Byli jsme aktivní a vypracovávali si šance. Škoda že nám do branky nic nespadlo,“ litoval neproměněných šancí.

Do zápasu s Frýdkem-Místkem nastoupil od minulé sezóny poprvé také Filip Bajtek, který v zelenožlutém dresu byl vždy dobře vidět. Středeční zápas nebyl výjimkou. „Filip Bajtek dnes druhou lajnu velmi oživil, hráli dobře. Pokud vše klapne, tak by za nás mohl hrát i příští středu,“ vyjádřil se k třineckému útočníkovi trenér Viktor Hlobil. Sám hráč popsal své letošní první působení v dresu VHK takto: „Hrálo se mi po boku Ondry Hrušky a Davida Vítka dobře. Myslím, že jsme byli aktivní a vypracovali si nějaké šance, ale škoda že nám do branky nic nespadlo.“

Ve vsetínské kabině se vloni dle slov hráčů držela velmi dobrá atmosféra. Letos tomu není jinak. „Těšil jsem se na zápas. Kluci mě v kabině hezky uvítali, posrandovali jsme a jsem rád, že jsme dnes vyhráli. Těšil jsem se i na fanoušky, kteří nezklamali. Samozřejmě na Lapači by to bylo ještě lepší,“ popisoval další dobrou zkušenost Filip Bajtek. Hráč s číslem 88 na zádech a nepřehlédnutelnou červenou helmou na hlavě taky srovnával loňský a současný tým. „Vidím, že oproti loňské sezóně je letošní tým Vsetína trochu jiný. Někteří hráči odešli a přišli noví mladí kluci,“ poukázal na změny třinecký útočník.

Filip Bajtek byl v zápase hodně vidět, jeho přehled a rychlost byla hodně cítit, jen škoda, že z jeho akcí nepadla žádná branka. „Hra mi přišla taková pomalá, oproti juniorské extralize nebo první lize, i když tam jsem ještě nehrál, tak nemůžu až tak srovnávat,“ popisoval dojmy ze zápasu. „I ten styl pískání hlavního rozhodčího nebyl ideální. David Vítek měl ve hře jeden zákrok a dle sudího to byl faul. Ovšem byl úplně čistý nebo já v první třetině jsem mohl dávat do prázdné, protihráč mě jasně hákoval a to zůstalo bez trestu. Tohle mě mrzí, protože se tím kazí hokej,“ neváhal vyjádřit svůj názor jednadvacetiletý hráč.

Vsetín v zápase s Frýdkem sahal po třech bodech, ale nakonec si odvezli alespoň dva. „Druhá inkasovaná branka mrzí, měli jsme to třikrát na lopatě, ale nedokázali jsme vyhodit. Mohli jsme dát na 3:1 a být v pohodě, ale místo toho jsme inkasovali,“ řekl Bajtek trochu zklamaně. Vsetín byl střelecky aktivnějším týmem, ale v základní hrací době domácího brankáře překonali pouze dvakrát. „Brankář Láníček chytal dobře. Domácí hodně podržel, ale měl i hodně štěstí, které nám při zakončení chybělo,“ řekl Bajtek.

Vsetínské fanoušky bude určitě zajímat, jestli se třinecký útočník letos ještě v dresu Vsetína objeví. „Letos hraju čtvrtky a soboty zápasy za juniory, ale pokud vše dobře vyjde a pan Juřík (trenér juniorů Třince – pozn. redakce) povolí, tak bych si za týden zase rád zahrál,“ nebránil se dalšímu vystoupení v zelenožlutém dresu. Filip Bajtek už před sezónou chtěl okusit vyšší soutěž, ale zatím hraje poslední sezónu v třineckém juniorském týmu. „Já jsem doufal, že si najdu někde angažmá v první lize, ale zatím nepřišla žádná nabídka. Jestli by v další sezóně první liga nevyšla, tak bych rád zkusil aspoň slovenskou extraligu. Nejraději bych samozřejmě hrál za Třinec, ale propracovat se do týmu není jednoduché, ale budu i nadále dřít,“ zakončil rozhovor.