Fenomén Vsetín se vrací v kanadském stylu: Nabídne knihu, DVD nebo puk

Redakce • 05.11.2014

Speciální limitovaná edice Fenoménu Vsetín je konečně tady! Velkolepý projekt vychází u příležitosti 20 let od první sezony vsetínského klubu v nejvyšší soutěži. Jeho základ tvoří kniha, která je oproti původní edici z roku 2011 rozšířena o nové rozhovory v čele se zbrusu novou kapitolou Kontext. V té se o vztahu ke klubu rozpovídal například sportovní komentátor Robert Záruba, dlouholetý fanoušek Rostislav Bubela, nadějný útočník Dmitrij Jaškin nebo autor hymny „Stávajte ogaři“ Pavel Husár ze skupiny Fleret.

Kniha je doplněna o barevnou fotogalerii a cennou statistickou část - v té čtenáři naleznou kompletní sestavy, výsledky či tabulky Vsetína od jeho první mistrovské sezony 1939/40 včetně klubových rekordů a zajímavostí.

Speciální edici Fenoménu Vsetín koupíte zde

Součástí projektu je 5 DVD s 10 nejdůležitějšími zápasy vsetínského klubu v celé jeho historii. Díky České televizi, která pro tyto účely poskytla práva na videomateriál, si každý hokejový fanoušek může připomenout legendární první valašské finále, které trefou v 18. vteřině prodloužení čtvrtého zápasu rozhodl vsetínský kapitán Rostislav Vlach, stejně jako rekord Tomáše Sršně v semifinále play off 1997 proti Pardubicím nebo nervy drásající baráž z roku 2006 s Ústím nad Labem.

Vedle toho v krabičce naleznete fragment hokejky, kousek dresu z mistrovských sezon a originální puk značky Gufex se zlatým potiskem.

„Pokusili jsme se českým hokejovým nadšencům přinést něco, na co jsou zvyklí fanoušci například v Kanadě,“ vysvětluje záměr Václav Trávníček, autor celého projektu. „S týmem několika lidí se nám povedlo realizovat zajímavý nápad. Inspirovali jsme se v klubu Montreal Canadiens,“ dodává.

Projekt vychází ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje z.s.

Dnes v 17:00 | Muži
Rytíři Kladno