Dorostenci převálcovali Zlín

Michal Kubáň • 30.10.2002

V s e t í n - Junioři se v posledních kolech dostávají zpět do své herní pohody. Remíza se Zlínem 1:1 přinesla do týmu patřičné uklidnění a v sobotu si už vsetínský celek s přehledem vychutnal Ostravu 0:5. Vsetínský celek vyhrál již čtvrtý zápas, aniž by obdržel branku. A v tabulce je druhý hned o tři body za Přerovem.Výborné výkony podává rovněž vsetínský dorost. Svěřenci trenéra Hudlera staršího ve čtvrtek rozprášili sousedního rivala a vedoucí celek tabulky ze Zlína 5:1. O dva poději porazili Ostravou 4:2 a i remíza v pondělí s Olomoucí 4:4 měla nemalý podíl na tom, že dorostenecký výběr se usadil na velmi slušném pátém místě.

Juniorům se po bezgólovém zápasu s Přerovem začalo opět dařit. Ve čtvrtek se hrálo ve Zlíně "valašské derby". Souboj sousedních rivalů skončil přes velké množství osobních soubojů nerozhodně 1:1. Za domácí skóroval kapitán Michal Blažek. V sobotu po dvou posledních remízách si vsetínský výběr spravil svoji střeleckou reputaci v Ostravě, kterou porazil 5:0. Vsetínská obrana si tak do statistik mohla zapsat už čtvrtý zápas bez obdrženého gólu. S možností upravit si střelecké statistiky přivítal Vsetín na domácím ledě v tabulce poslední Havlíčkův Brod. Zápas se ale přesně nevyvíjel podle scénáře domácích. Už ve 3.minutě skóroval Prachař a domácí se měli co ohánět aby do zbytku třetiny stačili alespoň srovnat. Za asistence Korotvičky vyrovnával zkušený Dubec. Oba dva hráči stabilně spolu s Janem Sochorem nastupují ve třetí lajně vsetínského A- týmu, tudíž jejich zkušenosti byly na ledě patřičně znatelné. Ve druhé třetině obrátil stav zápasu Machala. V poslední části zvýšil opět Dubec za asistence Machaly na 3:1. Hosté sice zkorigovali na rozdíl jedné branky, ale nejlepší obrana v lize si už zápas s přehledem pohlídala.

Po 20.kole juniorka usadila v moravskoslezské skupině na druhém místě s 28 body. O tři body více má první Přerov. Ve čtvrtek zajíždí juniorka do Havířova a v sobotu 2.11. uvítá na svém ledě Třinec, s nimž se pravděpodobně porve o udržení svého druhého místa v tabulce.

Vynikající šňůru zápasů mají za sebou vsetínští dorostenci. Ve čtvrtek porazili na vlastním ledě ,v tabulce první Zlín 5:1. Domácí rozhodli zápas ve druhé třetině, kterou vyhráli jednoznačně 3:0. Zbylé dvě branky přidali ve třetí třetině, vrátili tak Zlínu porážku 3:0 z 9.kola. O dva dny později přivítal dorost doma Ostravu. Tým hostů, který se v posledních kolech nachází na 8.příčce tabulky, nekladl příliš velký odpor a v první třetině po brankách Dědka a Navrátila prohrával 2:0. V poslední třetině hostující tým začal tlačit na pilu, ale Kapsa a Dědek určilistav zápasu na konečných 4:2. V pondělí vsetínský výběr zajel na Hanou. Olomoucký tým, který nad Vsetínem ještě tuto sezónu nevyhrál, remizoval se vsetínskými 4:4. Vsetínský celek se v moravskoslezské skupiny nachází na velmi slušném místě 5.místě, přičemž má stejný počet bodů jako čtvrté Brno. Hned o dva body za vsetínským celkem číhá Ostrava.

Ve čtvrtek změří svěřenci trenéra Hudlera staršího své síly na domácím ledě s druhým Třincem. V případě neúspěchu si svoji reputaci mohou upravit už v sobotu 2.11. na ledě poslední Opavy.