Dorostence čeká těžké sousto v podobě Slavie a Kladna

Petr Vychopeň • 18.09.2008

V s e t í n - Na kluzišti soupeřů zatím dorostenci ze Vsetína sehráli dva duely a ironicky se dá říct, že jeden byl lepší jak druhý. Nejprve totiž podlehli Pardubicím 2:10 a poté dokonce 1:10 na ledě pražské Sparty. Na Lapači se ale zelenožlutí předvedli v daleko lepším světle. Na Budějovice sice ještě nestačili a prohráli 3:5, proti Písku už se ovšem body dostavily. Na výhře 6:2 měl největší podíl David Klímek, který obstaral hned čtyři branky Valachů. Jestli tým trenéra Jenáčka potvrdí stoupající formu, nebo se z Čech vrátí s dalším výpraskem, se dozvíme již v pátek, respektive sobotu.

Kladno: 10. místo, 7 bodů, skóre 13:9

V pátek budou mít Valaši čest změřit své síly s kladenskými vrstevníky. Ty zatím najdeme na desáté příčce se sedmi body, které si dorostenci ze Středočeského kraje vysloužili za dvě výhry - proti Jihlavě 5:2 a Hradci Králové taktéž 5:2. Sedmý bod pak Kladenští ukořistili v duelu s brněnskou Kometou, která o svém triumfu rozhodla až na samostatné nájezdy. Čtvrté klání sehrál páteční soupeř vsetínských vyslanců v Hradci Králové, kde na domácí zaostali o jedinou branku a prohráli 2:3.

Ze třinácti gólů, které svým protivníkům Kladno nadělilo, se o pět postaral David Stach. Když k tomu přičteme ještě tři asistence, dostaneme osm bodů, což Davida řadí na místo nejproduktivnějšího hráče. Druhým největším pilířem mužstva kladenských je Vojtěch Butor s pěti body. Pozici brankářské jedničky mančaftu zaujal Jan Ilašenko s procentuální úspěšností 91.51%. Mezi Kladnem a Vsetínem je propast devíti příček a přičteme-li k tomu i dosavadní mizérii Valachů na ledě soupeřů, papírově silnějším je jednoznačně domácí Kladno. Zelenožlutým však hraje do karet fakt, že nemají co ztratit.

Očima Davida Tyralíka: „Čekají nás dva těžké zápasy, ze začátku se nám moc nedařilo, spousta hráčů se v extralize dorostenců teprve rozkoukávalo. Poslední dvě utkání byly o něčem jiném. Už Budějovice jsme přehráli a přestříleli, proti Písku se chytli i střelci, tak nám to snad vydrží. Kladno je určitě kvalitní, technický tým, ale my chceme bodovat.“

Slavia: 7. místo, 9 bodů, skóre 16:6

Těžký oříšek bude na Valachy čekat i v sobotu, kdy vyjedou vstříc pražské Slavii. Ta se po čtyřech kolech hřeje na sedmé příčce, přičemž na první Zlín ztrácí pouhé tři body. Od předních míst tabulky se Slávisté určitě nebudou chtít vzdálit, takže to svěřenci Luboše Jenáčka nebudou mít lehké, spíše naopak. Skalp pražanů zatím získal jenom tým Havlíčkobrodských po výhře 4:3. Ostatní tři soupeře, to jest Brno (6:2), Jihlavu (3:0) a Hradec Králové (4:0), Slávisté porazili.

Pikantností na tom je, že největším tahounem pražského celku je ex-vsetínský Dmitrij Jaškin. Tento šikovný forvard už třikrát skóroval a pyšnit se může také stejným počtem asistencí. Branku bíločervených hájil první tři zápasy Jan Dlouhý (91.78%), do čtvrtého utkání však trenér Jiří Veber nasadil Václava Moučka, který se mu odvděčil vychytanou nulou. Střet s tímto soupeřem bude pro mladíky z Lapače určitě obtížným soustem. Zda si s ním dorostenci VHK poradí, prozradí sobotní odpoledne.

Očima Davida Tyralíka: „Tak Slavie bude určitě favoritem zápasu, ale my nastoupíme od první minuty s otevřeným hledím a pokusíme se domácí zaskočit. Každé střídání je třeba odehrát na maximum. Věřím, že se o ty body poperem.“

Jasné je, že by se Vsetínu body náramně hodily. Otázkou ale zůstává, jestli jsou tohle soupeři, proti kterým jsou zelenožlutí schopni bodovat?!

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Sovják - Synek, Tyralík, Hurtík, Trška, Pelc, Studený, Žabčík, Krucký, Podešva, Klimek, Horehleď, Slováček, Gromus, Ondra, Kitzberger, Kajaba, Djorič, Daněk, Kabát.

Kladno: Ilašenko - Steigauf, Vodák, Gutwald, David, Motejlek, Volentič, Doudera, Pfeifer - Gottlieb, Obr, Doskočil, Sekáč, Dittrich, Kalla, Stach, Hammerbauer, Vodička, Papírník, Butor, Redlich.

Slavia: Mouček - Jeník, Hruška, Rittig, Krejčí, Růžička, Nedomlel, Semrád, Novák - Tůma, Muller, Cikánek, Janoušek, Chlapík, Kotyra, Tomek, Jaškin, Wszolek, Moravec, Kadlec.