Dorazila posila ze severu, finský brankář Simo Vehviläinen

Eva Stejskalová, Aleš Koňařík • 28.07.2006

V s e t í n – Vsetínský hokejový tým se rozrostl o novou posilu. Je jí zkušený finský brankář Simo Vehviläinen. Ten má nahradit Sasu Hoviho, bývalou brankářskou jedničku Vsetína, která bude tuto sezónu oblékat dres Slovanu Bratislava. „Smlouva byla podepsána zatím na jednu sezónu,“ uvedl Oldřich Štefl s tím, že už v pondělí by se měla nová posila připojit k tréninku celého týmu. Vehviläinena doporučil vsetínskému hokejovému klubu agent, který na Vsetín přivedl také Sasu Hovivo, jenž se stal především v baráži velkou oporou Valachů.

Třiadvacetiletý gólman hokejově vyrůstal v týmu HIFK Helsinky, minulou sezónu však oblékal dres týmu nižší finské soutěže HC Salamat. Zde nastoupil ke 44 zápasům, ve kterých mimo jiné nasbíral tři gólové přihrávky. Angažmá ve Vsetíně je pro něj první zahraniční zkušeností.