Do třetice se Žilinou

Petr Vychopeň • 31.08.2006

V s e t í n – Extraliga už klepe na dveře. V pátek 01.09 Vsetín odehraje své poslední utkání letošní přípravy. Valaši zavítají na druhý nejstarší krytý stadion na Slovensku, kterým se pyšní MsHK Žilina. Tím pádem se odehraje už třetí klání těchto klubů za jeden měsíc. Vsetínu se ještě nepodařilo Slováky v zelenožlutém porazit. Z prvního zápasu v Trenčíně si Vsetín odnesl debakl 5:1, druhé klání sehrané na Lapači skončilo remízou 4:4. Z těchto výsledků je jasné, že mají Vsetínští úřadujícím mistrům ze Slovenska co oplácet.

První utkání bylo k vidění na Trenčínském Rona Cupu. Zápas skončil výsledkem 5:1 pro Žilinu. Jediným úspěšným střelcem, který dokázal rozvlnit žilinskou sít´, se stal Petr Hruška. Asistenci si připsal Bobček. Vsetín si tak odnesl debakl a měl co napravovat.

Už o 3 dny později si mohli Valaši spravit chuť, když Žilina přicestovala na Lapač. Po většinu času Vsetínští dotahovali náskok a konečné vyrovnání přišlo až 5 minut před koncem. Druhé utkání tak skončilo remízou 4:4. Za zmínku stojí to, že vsetínskou svatyni hájil Ital Michel Favre. Do listiny střelců se zapsal domácí Stantien, do 31. minuty potom slepili své góly nejprve Grill a o chvíli později i Demel. Poslední, vyrovnávací branku vstřelil Hubáček.

Každý vsetínský fanoušek si přál podepsání smlouvy s Markem Grillem, který byl po celou přípravu hodně vidět. Ve valšském dresu si připsal 6 bodů, za 4 góly a 2 asistence. Přání bylo vyslyšeno a tak bude posila ze Skalice působit ve službách zelenožlutých další rok. Konečné rozhodnutí se ještě nevyneslo nad Igorem Bobčekem a novou akvizicí Vsetína, Lotyšem Armandsem Berzinšem. Nejistota oblékání vsetínského dresu v extralize trápí taky finského Laurilu .Uvidíme, jestli poslední utkání na ledě Žiliny tyhle otazníky, vznášející se nad hlavami těchto hráčů rozluští