Díky Lukáši Plškovi vezeme tři body, chválí svého brankáře bek Jozef Šimek

Michal Veselý • 02.03.2009

Ž ď á r n a d S á z a v o u / Z l í n - Kdo nasbíral nejvíce bodů v nadstavbové části druhé ligy Východ? Kdo v nadstavbové části neprohrál venku jediné utkání? Ano, jedná se o hokejisty Valašského hokejového klubu. Na ledě Žďáru si Vsetínští dokonce tak věřili, že svému soupeři bojující o předkolo play off, nabídli dvoubrankový náskok. V závěrečné části nasázeli svému sokovi pět branek, což se jim v nadstavbové části podařilo už podruhé, stejně dopadla i Technika na svém ledě. Valaši sice vyhráli vysokým rozdílem, ale opět potvrdili, že venku patří mezi hodně vylučované týmy, což by se ve vyřazovacích bojích nemuselo vyplatit. „Byli jsme často vylučovaní. Soupeř byl v tlaku, nemohli jsme se dostat do tempa,“ hodnotí úvodní dvě třetiny jistota zadních řad, obránce Jozef Šimek.

Jozefe, jak jsi viděl zápas se Žďárem?
No nic moc, první dvě třetiny jsme hráli, tak říkajíc velké kulové. Ve třetí třetině nám tam spadlo vše, na co jsme sáhli. No ale, kdybychom neměli Lukáš Plška a jeho zákroky, tak nám ani nepomůžou ty branky ve třetí třetině.

Lukáš zase čaroval?
Je to tak. Ve třetí třetině když jsme vedli 3:2, tak chytil šanci do prázdné branky. Kdyby soupeř vyrovnal, tak to by nebylo moc dobře.

Proč byl vás výkon v úvodních dvou třetinách takový mdlý?
Byli jsme často vylučovaní. Soupeř byl v tlaku, nemohli jsme se dostat do tempa.

Co jste si řekli v kabině před závěrečným dějstvím?
Řekli jsme si, že musíme hrát bez faulů, že nám tam určitě něco spadne. To se povedlo, myslím, že během minuty jsme vstřelili dvě branky. Pak jsme dobře bránili a v závěru přidali ještě další góly.

Soupeř ještě bojuje o předkolo …
No jasně, mají tam tři týmy, které mají stejný počet bodů a bojují o jedno místo. Určitě si nemohli dovolit prohrát.

Určitě jste taky nechtěli přerušit svou skvělou vítěznou sérii?
To určitě, hlavně když se nám v této fázi soutěže tak daří venku. Důležité to bude potvrdit i doma. Se Žďárem to byly vždy těžké zápasy, kromě jednoho jsme předtím všechny prohráli, i když jsme je tlačili celý zápas.

Koho by sis přál do předkola?
To je těžká otázka, zatím to vypadá na někoho z trojice Břeclav, Přerov a Nový Jičín. Já bych bral ten Jičín. Pro diváky by byl atraktivní určitě Přerov. Nesmím ale spekulovat nebo si snad vybírat, to by se nám nemuselo vyplatit.

Trenér Hlobil říkál, že nechce Břeclav …
To je pravda, na tom jejich velkém hřišti se nám nehraje dobře. Navíc teď mají formu, hodně vyhrávají, uvidíme.

Jaké máte ambice ve vyřazovacích bojích?
Tak určitě má každý ambice postoupit co nejdále, my určitě nejsme výjimkou. Hlavně kvůli lidem, kteří nám neustále fandí a povzbuzují nás. Do prvního kola chceme určitě postoupit, pak to bude o momentální formě.

Jak se ti líbí na Vsetíně?
Myslím, že na to jiná odpověď než úžasné neexistuje. Ta atmosféra na zápasech, lidi cestují na zápasy ven, všude se cítíme jak doma. Jsem rád, že i do Šternberku s námi fanoušci pojedou, tam je jinak ticho a na to nejsme zvyklí. Věřím, že nám diváci pomůžou a my venku zase vyhrajeme.