Demel: Bieglovi by slušel reprezentační dres

Aleš Koňařík • 01.12.2003

V s e t í n – Musíte pečlivě zašátrat v paměti abyste si vybavili poslední vsetínské vítězství na domácím ledě. 36 dní nezažil stadion Na Lapači plný bodový zisk a v posledních kolech ubylo i radosti z gólů. A proti Znojmu vyšel tým střelecky naprázdno úplně. Nebýt dalšího Bieglova galashow, stěží by Vsetín urval alespoň bod za bezbrankovou remízu v normální hrací době.

Zakončení, to je strašák vsetínských hráčů i trenérů. Tým se v posledních pěti kolech trefil pouze v osmi případech...

"...a z toho jsme jen v Plzni dali čtyři góly,“ doplnil vsetínský trenér Jiří Režnar. „Není to tím, že bychom si nevytvářeli šance. Problém je v hráčích a koncovku nelze natrénovat. V utkání navíc na hráče působí spousta faktorů, které jejich výkon sráží, například fyzická převaha obránců. Anebo to dopadá tak, jak v případě Michala Hudce. Proti Znojmu jel dvakrát sám na branku a přestože je to koncový hráč, tak se neprosadil. V současném vsetínském mužstvu prostě chybí hokejisté, kteří by uměli pravidelně proměňovat šance.“

Vsetín po reprezentační pauze praktikuje fyzicky nesmírně náročný kontaktní hokej, který se spoustě soupeřů zajídá. Nedá se říct, že by šlo o zrovna bůhvíjakou podívanou, nicméně tento styl přináší úspěchy. Zároveň si však vybírá v daň v podobě úbytku sil.

„Pravidelně točíme jen tři pětky, na čtyři formace nemáme oproti jiným mužstvům dostatek kvalitních hráčů. I v případě přesilovek a oslabení nastupují většinou jedni a ti samí. Pak se stává, že na souboje před brankou soupeře nezbývají síly. Zápasy jdou navíc rychle za sebou a vydržet to tempo není žádná legrace,“ podotkl Režnar.

I Tomáš Demel, který opět patřil k nejlepším hráčům Vsetína, připustil, že sil se především v závěrečné části a v prodloužení nedostávalo. „Ale také jsme začali mít strach o výsledek. Jakmile to začalo vypadat na remízu, chtěli jsme udržet alespoň bod. To se taky nakonec díky Radovanu Bieglovi podařilo.“

O současném přínosu Radovana Biegla pro vsetínský tým již bylo řečeno mnoho. Probleskla i informace, že Biegl na led vyjíždí je k zápasům a jinak netrénuje. Skrývá se snad za tím nějaké zranění?

„Radek opravdu trénuje jen podle svých potřeb. Jako starší hráč na to má právo a brankáři ke své práci potřebují svůj klid,“ objasňoval Režnar.“Nechci to zakřiknout (klepe na dřevo) ale podle mého je Radovan momentálně nejlepší gólman soutěže. Potvrdil to i proti Orlům, ve druhé třetině předvedl během několika vteřin tři fantastické zákroky. Drží nás nad vodou.“

„Slušel by mu reprezentační dres,“ chválil svého brankáře Demel, kterému vyhovuje spolupráce ve formaci s Pavlišem a Hudcem. První vsetínský útok se do šancí propracovával nejčastěji. „Rozumíme si. Trenéři nás dali dohromady víceméně náhodou a naší pětce se začalo chválabohu dařit. Bylo by ještě lepší, kdyby se nám i proti Znojmu podařilo vstřelit nějaký gól. Škoda...,“ litoval Demel.

O Libora Pavliše, který ve vsetínském dresu chytil druhý dech, by trenéři neradi přišli. Bude se vsetínské vedení snažit udržet tvořivého centra? „Určitě. Už jsem o tom několikrát hovořil. Přijde nový hráč, zabudujete ho do sestavy a během pár kol je zase pryč. To není pro tým ideální. Například Jarda Mareš, který je typem hokejisty, jakého bychom v sestavě potřebovali. A dnes se na hokej jen díval ze znojemské střídačky,“ vrátil se k problémům limitovaného hostování Režnar.

Jednání o dalším Pavlišově setrvání ve vsetínském dresu je na dobré cestě. „Vsetín i já jsme chtěli, abych tady zůstal. A po domluvách s Karlovými Vary to i vypadá, že zde pravděpodobně zůstanu,“ řekl sám hráč.