David Jurík: Zlín jsem chtěl hrozně porazit, jsem hodně smutný

Michal Veselý • 18.09.2009

Po derby zápase David Jurík jen stěží polykal slzy. Odchovanec zlínského hokeje chtěl utkání moc vyhrát. Za stavu 3:1, ujížděl společně s Ondřejem Slováčkem sám na modrožlutého brankáře, gól z toho ovšem nebyl. „Hned jsem si říkal, že nás to bude mrzet,“ přiznává talentovaný křídelník. Měl pravdu, Zlín nakonec bral výhru po samostatných nájezdech. Možnost k reparátu mají Jenáčkovi hoši už zítra, kdy jedou do Havířova.

Davide, vypadáš hodně smutně?
Jsem hodně smutný, hrozně jsem chtěl porazit Zlín. Měli jsme spoustu šanci, ale byli jsme horší v koncovce. Určitě jsme na ně dneska měli, ale dopadli jsme jako v předchozích zápasech, kdy jsme si to prohráli v poslední třetině vlastními chybami.

Za stavu 3:1, jsi měl na hokejce gól, který by Zlín definitivně zlomil …
Hned jsem si říkal, že nás to bude hodně mrzet. Myslím, že jsme to vyřešili dobře, Ondra Slováček chtěl střílet, ale nevyšlo mu to.

Když jste obrátili skóre na 3:1, tak to vypadalo, že by to mohlo jít?
Na začátku druhé třetiny jsme se uspokojili a přestali hrát svoji hru. Pak přišel gól na 3:2 a byl to stejný případ, jako v předchozích zápasech.

Nakonec se vám podařilo vyrovnat v power play ….
To bylo důležité, trošku mě mrzí, že sem se tam nechal trošku zbytečně vyloučit.

Vypadalo to, že jsou Zlínští na tebe hodně vyhecovaní?
Bylo to hodně ostré utkání. Bylo tam pár roztržek, něco jsme na sebe pokřikovali.

Ani s rozhodčím sis dneska nepadl do oka?
Nebudu kritizovat rozhodčího, ten nikdy nevyhraje zápas za nás. Bylo tam pár zákroků, které mohl posoudit jinak.

V závěru zápasu jste měli dlouhou přesilovku 5 na 3, která se vám ale nepovedla...
Naší největší slabinou jsou přesilové hry, v těch se nemůžeme vůbec prosadit. Už jsme jich hráli strašně moc. Ty branky z nich nám hrozně chybí, budeme na tom pracovat a ono se to zlepší.

Určitě byste měli zlepšit i koncovku...
To ano, dá se vyhrát i na tři branky, ale máme špatnou obranu. V útočném pásmu nám pan Jenáček nic nevytýká, ale jde hlavně o tu obranu. Hodně jsme se na to utkání připravovali i po taktické stránce, ale bohužel to nevyšlo. Ve Zlíně to vyjde.

Divákům se utkáni ale muselo líbit...
Byl to hezký zápas, diváci museli být spokojení. Bylo to vyhrocené, diváků přišlo hodně, chtěl bych jim poděkovat.

Co očekáváš od zápasu v Havířově?
Pojedeme tam s tím, že už tam musíme urvat tři body a nastartovat konečně vítěznou šňůru.