David Hrazdira: Věřím, že se nám podaří dostat do finále, tým na to máme

Filip Bazala • 29.08.2014

Devatenáctiletý forvard David Hrazdira, syn známějšího otce Richarda přichází na Vsetín po působení na Slovensku. Jeho schopnosti budou pro tým přínosem. Potvrdil to už v zápasech s Opavou či naposledy proti polské juniorce. „Vrátil jsem se ze Slovenska a měl možnost jít na Vsetín, neváhal jsem,“ řekl ke svému příchodu na Lapač. Druhá liga pro něj není žádnou neznámou, jak sám říká ji už dříve sledoval a letos se těší, že ji sám na vlastní kůži okusí. „Rozhodně se těším na zápasy s Přerovem. Hrají tam kluci, se kterými se znám ze Zlína. Budou to vypjaté zápasy,“ vyjádřil své nadšení k zápasům se Zubry David Hrazdira.

Davide, jak hodnotíte utkání s polskou dvacítkou?
Byl to takový zápas hodně nahoru dolů. Myslím si, že jsme je tlačili a hráli si hlavně to svoje. Konečný výsledek myslím mluví za vše.

Co jste čekal od polské hokejové školy?
Čekal jsem, že budou hodně bruslit, srážet se a hrát agresivní hokej, což se i ukázalo. My však jsme je svou chytrostí a hokejovostí přehráli.

Takže vás ničím nepřekvapili?
Ani moc ne. Ale jak jsem říkal, byli hodně agresivní, zkrátka co jsem čekal, se naplnilo.

Jak jste se dostal do vsetínského týmu?
Vrátil jsem se ze Slovenska a dostal jsem možnost odejít na střídavé starty do Vsetína, takže jsem neváhal a jsem rád, že jsem tady.

Přípravné zápasy 2014/2015

kolodatumdomácíhosté
přát. čt 7.8.  Vsetín  Přerov 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1)
přát. čt 14.8.  Vsetín  Břeclav 4:3sn (3:0, 0:2, 0:1)
přát. čt 21.8.  Vsetín  Opava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
přát. út 26.8.  Opava  Vsetín 3:4sn (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)
přát. čt 28.8.  Polsko U20  Vsetín 2:7 (0:3, 0:1, 2:3)
přát. út 2.9.  Poruba  Vsetín 18:00
přát. pá 5.9.  Přerov  Vsetín 18:00
přát. st 10.9.  Vsetín  Poruba 18:00

Kde jste na Slovensku působil?
V Nitře. Do sezóny jsem nastupoval s áčkem, ale bohužel jsem se zranil a musel jsem na operaci s kolenem. Potom jsem se z toho pomalu dostával, takže jsem hrál spíš za juniory. I tak to byla výborná zkušenost. Doufám, že na Vsetíně budeme klapat jako tým, protože když budeme klapat jako tým, bude se nám dařit. Snad to vyjde.

Koleno už máte fit?
Koleno je v pořádku, zdravotně jsem na tom dobře, takže snad mi to vydrží i nadále.

Jste hráčem Zlína, nebyla možnost hrát tam?
V áčku je hodně mladých kluků, takže tam možnost hrát nebyla. V juniorce Zlína budu mít možnost nastupovat skrze střídavé starty, co na Vsetíně mám. Prioritou však pro mě bude Vsetín.

Jak se vám zatím líbí v novém působišti?
Co si tak pamatuji, hrál jsem tady už v mládežnických kategoriích. Zatím se mi tady líbí a chtěl bych se v mužstvu prosadit. Hlavně aby se nám podařilo to dotáhnout co nejdál.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/cs_CZ/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ´script´, ´facebook-jssdk´));

Znal jste už některé kluky z kabiny při příchodu?
Znal jsem už Adama Mikšovského, Daniela Vaňka nebo Martina Kubo. Ale hodně i kluků, co hrávali třeba za Zlín v mládeži a pak šli na Vsetín. Problém se zapracováním jsem tedy žádný neměl, jsou v pohodě.

Jaké má vsetínský tým ambice?
Určitě zahrát si finále. To chce více týmů samozřejmě. Mužstvo máme dobré, takže věřím, že na špičku máme. Musíme bojovat a uvidíme, jak se bude soutěž vyvíjet.

Sledoval jste třeba už dříve druhou ligu?
Díval jsem se, jak si Vsetín vede. Přál jsem si, aby to dotáhli pokud možno co nejdál, ale bohužel se to nepodařilo. O to více doufám, že letos se do vysněného finále probojujeme.

Je nějaký tým, na který se v sezóně vyloženě těšíš?
Těším se na Přerov, protože jsou tam kluci, co semnou hrávali v juniorce nebo ve starším dorostu Zlína, kdy jsme vyhráli titul. Bude to určitě vypjaté, jsem na to zvědavý a moc se na zápasy těším. Budu se s klukama snažit, abychom je porazili.

Foto: www.jalovec.cz